Po latach przerwy wracają Mistrzostwa Dolnego Śląska w judo

Dolnośląski Związek Judo podjął decyzję o reaktywacji mistrzostw województwa w tej dyscyplinie sportu. Zawody odbędą się w sobotę, 29 lutego w Łagiewnikach. Na tatami zobaczymy najbardziej utytułowanych zawodników i zawodniczki występujących w różnych kategoriach wiekowych.


Po kilkunastu latach przerwy do kalendarza imprez sportowych na Dolnym Śląsku wracają mistrzostwa województwa w judo. Zawody zostały podzielone na 5 kategorii wiekowych oraz 68 wagowych. Uprawnione do udziału są zarówno dzieci z roczników 2007-2008, jak i najbardziej utytułowani seniorzy. Podstawowym wymogiem jest bycie judoką klubu zrzeszonego w DZJ.

– Powrót do cyklicznego rozgrywania Mistrzostw Dolnego Śląska w judo jest bardzo ważny dla rozwoju tej dyscypliny sportu w naszym województwie. Młodzi judocy mogą poznać, zainspirować się i posłuchać rad od bardziej doświadczonych oraz utytułowanych na szczeblu międzynarodowym kolegów. Liczymy, że samo wydarzenie przyciągnie do hali w Łagiewnikach wielu kibiców, a fantastyczne pojedynki przekonają dzieci do sprawdzenia się w tym sporcie – mówi Michał Zamęcki, prezes KS Judo Tigers, organizator zawodów.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w judo

Mistrzostwa Dolnego Śląska w judo

Zawody / Dla seniorów / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin 29 lutego 2020 10:00

Miejsce Hala Sportowa Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach

Zobacz

Setki judoków na macie

Mistrzostwa zostaną rozegrane w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach przy ul. Ślężnej 1a. Po losowaniu i rozgrzewce o godz. 10.00 zaplanowane jest oficjalne otwarcie zawodów, a po 10 minutach na tatami pojawią się pierwsi zawodnicy. Walki będą rozgrywane w kolejności od najstarszych grup wiekowych. Jeszcze tego samego dnia, po zakończeniu pojedynków finałowych, odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców.

– Zakładamy, że w zawodach wezmą udział setki lokalnych zawodników, w tym najlepsi nie tylko w naszym województwie, ale na arenie międzynarodowej. Zainteresowanie udziałem wyrazili: Damian Szwarnowiecki z KS Gwardia Wrocław (dwukrotny Mistrz Europy), Agata Ozdoba-Błach z AZS AWF Wrocław (brązowa medalistka Mistrzostwa Europy) oraz jej klubowy kolega Rafał Kozłowski. Również w młodszych kategoriach wiekowych nie zabraknie utytułowanych judoków. Udział potwierdzili medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski: Maciej Bernatowicz i Krzysztof Cieciorko z KS Judo Tigers. – dodaje Michał Zamęcki.

Na terenie zawodów zostanie przygotowana specjalna strefa, z której fani będą mogli obserwować mistrzostwa. Organizatorzy zaplanowali też dla kibiców liczne atrakcje. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.Zgłoś uwagę