Płyty z utworami Mikołaja Zieleńskiego nagrane przez Wrocław Baroque Ensemble [ZAKOŃCZONY]

Mamy dla Was 3 egzemplarze płyty „Offertoria et communions totius anni” z utworami Mikołaja Zieleńskiego, kompozytora tworzącego na przełomie XVI i XVII wieku. To dziewiąty krążek prestiżowej, przepięknie wydanej serii Narodowego Forum Muzyki i właśnie nominowano go do International Classical Music Awards 2021 (w kategorii „Baroque Vocal”). Konkurs trwa do 4 grudnia do godz. 9.00.


Płyta została nagrana w Narodowym Forum Muzyki przez Wrocław Baroque Ensemble pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka. Nominowano ją właśnie do prestiżowej nagrody i choć konkurencję Wrocław mamy sporą (finalistów poznamy do 15 grudnia, zwycięzcę 20 stycznia 2021 roku) siłą tego wykonania jest nie tylko oryginalny, nieosłuchany repertuar, ale i wyjątkowe, naturalne brzmienie pięknie dobranych głosów.

Oprócz znanych nam już z poprzednich nagrań m.in. sopranistek Aldony Bartnik i Aleksandry Turalskiej, posłuchamy też m.in. kontratenora Barta Uvyna, czy tenora Floriana Cramera) i rewelacyjnych instrumentalistów (choćby grający na dulcjanie William Lyons, kornecista Bruce Dickey, czy trzech puzonistów – Ferdinand Hendrich, Masafumi Sakamoto i Karl Heinrich Wendorf).  

Andrzej Kosendiak, dokonując wyboru utworów na płytę (spośród 113 istniejących dziś kompozycji Zieleńskiego) sięgnął po te, w których najpełniej wyraża się, jak sam zaznaczył, historia zbawienia. Mamy zatem m.in. zwiastowanie, nawiedzenie świetej Elżbiety przez Maryję, narodzenie Jezusa, jego mękę i zmartwychwstanie. Szef Wrocław Baroque Ensemble zadbał nie tylko o niezwykle spójną koncepcję merytoryczną albumu, ale także o zaprezentowanie obsadowej różnorodności utworów Zieleńskiego, ich bogatego brzmienia. To jeden z najbardziej zachwycających albumów w serii, która ukazuje się od ośmiu lat. 

Jak wygrać płyty 

Aby wygrać płyty trzeba do piątku 4 grudnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedź na konkursowe pytanie.

W którym roku Andrzej Kosendiak z Wrocław Baroque Ensemble nagrał pierwszą płytę z muzyką polskich mistrzów baroku? Podpowiedź znajdziecie tutaj

Nagrodę wygra co dziesiąta osoba, która przyślę prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w dniu rozwiązania konkursu.Zgłoś uwagę