Plaże miejskie we Wrocławiu, czyli słońce, leżaki, zabawa

Istniejący od kilku sezonów ZaZoo Beach Bar, doskonała plenerowa miejscówka nad Odrą, ma już rangę kultowej. W tym roku pojawiły się nowe plaże miejskie, a ich gospodarze prześcigają się w oferowanych atrakcjach.

 • Za Zoo Beach Bar, fot. Janusz Krzeszowski

  Za Zoo Beach Bar, fot. Janusz Krzeszowski


Nad Odrą już można się poczuć jak na Hawajach. Oto przegląd plaż miejskich, które już rozpoczęły sezon. Lada moment ruszają nowe miejsca.

ZaZoo Beach Bar

Doskonała miejscówka na plażing w środku miasta. ZaZoo Beach Bar ma wiernych bywalców i ciągle przybywa nowych miłośników relaksu nad wodą z przyjaciółmi i rodziną. Miejska plaża ZaZoo zajmuje kilka tysięcy metrów kwadratowych w miejscu połączenia Odry i Starej Odry, zaledwie trzysta metrów od Mostu Zwierzynieckiego.

ZaZoo Beach Bar

ZaZoo Beach Bar

Dla wszystkich
Termin od 24 kwietnia 2018 do 30 września 2018

Miejsce ZaZoo Beach Bar Plaża miejska

Zobacz

Na miejscu jest wszystko, co potrzebuje szukający odpoczynku mieszczuch i jego rodzina. Trzy bary są dobrze wyposażone w różnego kalibru napoje. W ZaZoo można zjeść np. pizzę prosto z pieca i smakowite lody.

Hot Spot Beach Bar, ul. Wejherowska

Największa sztuczna miejska plaża w Polsce ma aż 15 tysięcy metrów kwadratowych. Na łące między Odrą a basenami przy Wejherowskiej wyspano przed rokiem ponad tysiąc sto ton piasku.

Hot Spot Beach Bar jest podzielona na dwie strefy.

W części rekreacyjnej są leżaki, hamaki i ogromne parasole. Jak na prawdziwej plaży stoją palmy, a wieczorem, już po zachodzie słońca, HotSpot oświetlają nastrojowe lampy.

W tym roku organizatorzy zapewniają dużo słońca, muzyki i tańca. Odwiedzający HotSpot Beach Bar będą mieli okazję odbyć podróż po różnych gatunkach muzycznych. Poza wydarzeniami muzycznymi HotSpot zapraszana różnego rodzaju prelekcje i spotkania.

HotSpot Beach Bar

HotSpot Beach Bar

Termin od 27 kwietnia 2018 do 30 września 2018

Miejsce HotSpot! Beach Bar Plaża miejska

Zobacz

Strefa druga przeznaczona jest dla miłośników aktywnego wypoczynku. Tu jest boisko do siatkówki i badmintona, boisko do nożnej dla dzieci, tor do skimboardu oraz miejsce do gry w boule.

Osoby planujące spędzić cały dzień na piasku nie muszą obawiać się, że zgłodnieją. W ofercie foodtruckowej są: Gruba Ryba - food truck znany z najlepszej w mieście fish&chips, kuchnia egipska, pizza z Happy Little Truck oraz lody z Rondo Cafe. Do tego szeroki wybór win, alkoholi i softów.

HotSpot Beach Bar czynny jest:

 • poniedziałek - czwartek, godz. 12:00-23:00;
 • piątek, godz. 12:00 - 2:00,
 • sobota, godz. 10:00 - 2:00
 • niedziela, godz. 10:00 - 22:00

Wstęp bezpłatny.

Forma Płynna Beach Bar, Wybrzeże Wyspiańskiego

Zamiast piasku, zielona wypielęgnowana trwa. Zamiast parasoli i zacieniaczy - korony drzew mini-gaju. Tuż nad brzegiem Odry powstała klimatyczna plaża miejska nazwana Forma Płynna, która przez płot sąsiaduje z bulwarem Politechniki Wrocławskiej.

Forma Płynna Beach Bar, Plaża miejska, Wybrzeże Wyspiańskiego

Forma Płynna Beach Bar, Plaża miejska, Wybrzeże Wyspiańskiego

Termin od 1 maja 2018 do 30 września 2018

Miejsce Forma Płynna Beach Bar Plaża Miejska

Zobacz

Klimat tego miejsca tworzą drzewa i porozpinane między nimi hamaki oraz leżaki. W letnie upały to optymalne miejsce na leniwe popołudnie z przyjaciółmi. - „Chill- relax- jazz” - tak recenzują w sieci zachwyceni bywalcy nowej nadodrzańskiej plaży w sercu miasta.

Forma Płynna Beach Bar, fot. Janusz Krzeszowski

Na miejscu jest bar z doskonałym zaopatrzeniem i jeszcze lepszą obsługą, plenerowe zabawki dla dzieci, a w programie wieczorki muzyczne, koncerty, warsztaty.

Stara Odra, Mosty Trzebnickie

Malowniczo położony Stara Odra Beach Bar przez rokiem miał wielu stałych miłośników. Położony tuż przy Mostach Trzebnickich, w pobliżu pętli tramwajowej przy ul. Zawalnej przyciągał miejsocywhc i przybyszów z innych części Wrocławia.

Stara Odra Beach Bar

Stara Odra Beach Bar

Termin od 21 maja 2018 do 30 września 2018

Miejsce Stara Odra Beach Bar

Zobacz

I w tym roku wiele będzie się tu działo. W programie atrakcji są m.in.:

 • koncerty jazzowe
 • popisy stand-uperów
 • zajęcia jogi i fitness
 • animacje dla dzieci, w planach jest huczny Dzień Dziecka
 • lekcje tańca
 • wieczorki taneczne

Na miejscu jest dobrze wyposażony bar, food trucki oraz punkt z hot-dogami i lodami.

OpatoVice Beach Bar, jaz opatowicki

W pobliżu jazu opatowickiego powstaje kameralny OpatoVice Beach Bar. Poza barem, leżakami i grillem gospodarze zapraszają na zajęcia dla dzieci (także całkiem małych), młodych mam, miłośników jogi i crossfitu.

OpatoVice Beach Bar

OpatoVice Beach Bar

Termin od 1 czerwca 2018 do 30 września 2018

Miejsce Jaz Opatowicki

Odrana Beach Bar, Wybrzeże Wyspiańskiego 41A

Odrana Beach Bar zajmuje część bulwaru Politechniki Wrocławskiej. Obok obfitego w napoje baru jest piec do pizzy i drobne przekąski. A wokół nadzwyczaj wygodne leżaki - w słońcu lub w cieniu parasoli i baldachimów, oraz siedziska. Dzieci mają miejsce do szaleństw odpowiednie dla ich wieku - wielki dmuchany labirynt. Bardziej aktywni mogą wyżyć się na boisku do siatkówki plażowej.

Odrana Beach Bar, fot. Odrana Beach Bar/FB

Chilloutowa muzyka, widok na modrą Odrę i zabytkową wieżę ciśnień - gwarantują nastrojowy komplet wrażeń.

Odrana Beach Bar czynny, pon-czw, godz. 11-00, pt, godz. 11- 2 po północy, sob, godz. 9- 2 po północy, nd, godz. 9-00.

Przestrzeń, czyli parkowa, pizza i chillout, ul. Mickiewicza/Paderewskiego

Z dala od Odry także można znaleźć miejsca sprzyjające odpoczynkowi przy dobrej pogodzie. „Przestrzeń to pomysł na wypoczynek z dala od turystycznych pubów, zgiełku i cen wrocławskiego Rynku” - zachęcają gospodarze plenerowej knajpki na Sępolnie. U zbiegu ulic Mickiewicza i Paderewskiego kolejny letni sezon rozpoczęła nastrojowa miejscówka.

Przez zimę sporo się tu zmieniło jeśli chodzi o infrastrukturę. Wielki kontener zaaranżowano na kameralną knajpkę, gdzie oprócz baru jest kuchnia i piec do pizzy.

Przestrzeń, plenerowe kino, pizzeria i plac zabaw

Przestrzeń, plenerowe kino, pizzeria i plac zabaw

Piknik
Termin od 1 kwietnia 2018 do 1 października 2018

Miejsce Przestrzeń, plenerowe kino i pub

Zobacz

Goście w cieniu starych dębów relaksują się na leżakach i wygodnych ogrodowych meblach. Dla dzieci jest wielka piaskownica i mini-plac zabaw dla dzieci, a dorośli mogą skosztować piwa, cydru i dobrej kawy. Poza tym są szachy, badminton i aktualna prasa.

Przestrzeń, fot. Przestrzeń/FB

Przestrzeń przyciąga kolorowe, pogodne towarzystwo, rodziny z dziećmi, miłośników dobrej muzyki i ambitnego kina. Co środy w kinie pod chmurką prezentowane są dokumenty, a w niedziele klasyka kina światowego. Weekendami na scenie Przestrzeni regularnie muzykują wrocławscy i przyjezdni artyści.
Przestrzeń jest czynna codziennie od godz. 15 do 22 w pon-pt, i od 15 do 23.59 w sob-nd.

Plaża na Bulwarze Politechniki, Wybrzeże Wyspiańskiego

Spragnieni słońca korzystają także z kameralnej plaży na Promenadzie Politechniki przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Amatorzy odpoczynku nad wodą mają do dyspozycji plażę oraz piaszczyste boiska do siatkówki i badmintona.

Inaczej niż na pozostałych miejskich plażach nie ma tu baru, ani toalet.

Prosto z Mostu Beach Bar

Od niedawna wrocławianie mogą korzystać także z uroków nowej miejskiej plaży zlokalizowanej tuż przy Mostach Warszawskich - Prosto z Mostu Beach Bar. To aż 5000 m2 przestrzeni przeznaczonej do relaksu, gdzie bardzo często odbywają się różnego rodzaju wydarzenia, m.in. gry w siatkówkę, pubquizy, czy projekcje filmów.

fot. Patryk Załęczny 

Plaża czynnna jest codziennie od godziny 12.00 do 00.00. Zgłoś uwagę