Nowe płatne miejsca postojowe we Wrocławiu. Sprawdź, gdzie

Od 29 grudnia kierowcy zapłacą za parkowanie na dodatkowych 340 miejscach postojowych. Te wyznaczono na ulicach: Stysia, Traugutta i Owsianej.

  • Strefa płatnego parkowania we Wrocławiu

    Strefa płatnego parkowania we Wrocławiu /fot. ZDiUM


Nowe płatne miejsca postojowe wyznaczono na ul. Owsianej (26 miejsc), Stysia (110) oraz Traugutta (155). Wytypowano je „zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców oraz warunkami terenowymi: równolegle, prostopadle i ukośnie” – tłumaczy Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Do 29 grudnia zamontowanych zostanie kilkanaście parkomatów.

– Są to kolejne już przykłady realizacji wniosków mieszkańców wdrażane we współpracy z radami osiedli – wyjaśnia Tomasz Stefanicki z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia. – We wszystkich przypadkach wiążą się one z bliskością obiektów generujących popyt na miejsca postojowe: biurowców, urzędów, przychodni czy kampusów uczelni wyższych. W takim otoczeniu mieszkańcy coraz częściej domagają się regulacji parkowania poprzez wprowadzenie parkomatów. To poprawia rotację i sprawia, że zdecydowanie łatwiej znaleźć wolne miejsce postojowe – dodaje Stefanicki.

Mieszkańcy wyżej wymienionych ulic mogą zakupić abonamenty parkingowe za 10 zł miesięcznie, lub 100 zł za cały rok. Płatność obowiązuje wyłącznie w dni robocze. Szczegóły: wroclaw.e-abonamenty.pl.

Ewa Mazur ze ZDiUM dodaje, iż obszar płatnej strefy parkowania poszerzono w 2019 r. Zadecydowała o tym rada miejska po przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami. – Strefa na mapie obejmuje praktycznie całe wrocławskie śródmieście. Jednakże płatne miejsca postojowe w nowych granicach strefy wyznaczane są we współpracy z radami osiedli, dlatego proces ten postępuje stopniowo – zauważa.

Mieszkańcy mogą składać wnioski o wprowadzenie kolejnych płatnych miejsc w radach osiedli lub Biurze Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Nowe miejsca płatnego parkowania. Ile trzeba zapłacić?

Miejsca objęte opłatami od 29 grudnia znajdują się w podstrefach VI i XIV Strefy Płatnego Parkowania (dawna strefa C). Stawki obowiązujące w SPP:

  • 3,00 zł za 1. godzinę postoju;
  • 3,10 zł za 2. godzinę postoju;
  • 3,30 zł za 3. godzinę postoju;
  • 3,00 zł za 4. i każdą kolejną godzinę postoju.

Opłat za postój można dokonywać bilonem, kartą płatniczą, za pomocą aplikacji SkyCash, Pango lub BLIK. W SPP opłaty obowiązują w dni robocze, a więc od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-18.00.Zgłoś uwagę