Piłkarski Śląsk rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

7 stycznia 2019 r. piłkarze WKS-u Śląska Wrocław rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/2019 LOTTO Ekstraklasy. Dziś wyruszą na pierwsze zgrupowanie. Przed powrotem do ligowych zmagań rozegrają sześć sparingów, w tym trzy podczas obozu w tureckim Belek.

  • Fot. Krystyna Pączkowska, WKS Śląsk Wrocław

    Fot. Krystyna Pączkowska, WKS Śląsk Wrocław


Po przerwie zimowej, 7 stycznia, piłkarze Śląska wrócili do treningów przy ul. Oporowskiej. Warto zaznaczyć, że już pod wodzą nowego trenera, który niedawno podpisał z klubem 1,5 roczny kontrakt. Na pierwszych zajęciach prowadzonych przez Vitezslava Lavičkę zjawiło się 25 zawodników.

Indywidualnie trenował Farshad, a na murawę w konsekwencji wcześniejszego urazu nie wybiegł Kamil Dankowski. Ponadto, zabrakło również chorego Igorsa Tarasovsa, Djordje Cotry (z powodów rodzinnych przebywa jeszcze w Serbii) oraz Augusto, u którego przeprowadzone testy wykazały problem z kostką.

Dziś do zespołu dołączy za to Łukasz Broź. Co ciekawe, z drużyną trenują także zawodnicy rezerw w tym: Dragoljub Srnić, Mateusz Młynarczyk, Michał Bartkowiak, Bartosz Boruń, Adrian Sobczak i wracający z wypożyczenia Łukasz Wiech. Do zdrowia powrócił również Mateusz Cholewiak. Pierwsze zajęcia poprzedziły testy motoryczne, badające, w jakiej dyspozycji piłkarze wrócili do pracy.

Zgrupowanie w Szklarskiej - 9 stycznia

Pierwsze zgrupowanie rozpoczyna się już 9 stycznia. Podopieczni trenera Lavićki do niedzieli będą trenować w Szklarskiej Porębie, a już 16 stycznia czeka ich pierwszy sparing z Chrobrym Głogów. Trzy dni później wrocławianie zagrają z inną pierwszoligową drużyną - Odrą Opole.

Następnie, od 20 do 30 stycznia swoją formę będą szlifować podczas pobytu w tureckim Belek. – Byłem już kiedyś na obozie przygotowawczym w Turcji i mogę powiedzieć, że to z pewnością jedne z lepszych miejsc do trenowania. Dobra pogoda, boiska z taką murawą, jaką w Polsce będziemy mieć pewnie dopiero w okolicach kwietnia-maja. Aż chce się pracować – mówi skrzydłowy WKS-u Mateusz Cholewiak.

Z Turcji zawodnicy Śląska wrócą 30 stycznia, a ostatni test-mecz rozegrają 2 lutego przy Oporowskiej z SFC Opavą.

Lista sparingów:

  • 16 stycznia (miejsce do ustalenia): Śląsk - Chrobry Głogów
  • 19 stycznia (miejsce do ustalenia): Śląsk - Odra Opole
  • 23 stycznia (Belek, Turcja): Śląsk - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
  • 26 stycznia (Belek, Turcja): Śląsk - FC Pohang Steelers (Korea Południowa)
  • 29 stycznia (Belek, Turcja): Śląsk - Szachtior Soligorsk (Białoruś)
  • 2 lutego (stadion przy ul. Oporowskiej): Śląsk - SFC Opava (Czechy)

Ligową wiosnę 2019 roku WKS rozpocznie 9 lutego. Trójkolorowi zmierzą się wówczas na Stadionie Wrocław z Zagłębiem Sosnowiec.Zgłoś uwagę