Piłkarski Śląsk wspiera lokalnych przedsiębiorców

Pandemia koronawirusa wstrzymała gospodarkę właściwie na całym świecie. Przedsiębiorcy muszą liczyć się z wieloma problemami, odczuwając pierwsze skutki kryzysu. Śląsk Wrocław wyszedł z inicjatywą do lokalnych firm, nową formę wsparcia. Projekt #WrócDoGry pozwoli dolnośląskim przedsiębiorcom zareklamować się za pośrednictwem strony internetowej i klubowych social mediów za symboliczną złotówkę.


– Nasz pomysł wynika z poczucia odpowiedzialności. Śląsk Wrocław ma szczególne, emocjonalne znaczenie dla lokalnej społeczności i za swój obowiązek postrzegamy angażowanie się w ważne sprawy i troskę o nasze otocznie, również otoczenie biznesowe – zaznacza Michał Mazur, dyrektor marketingu i promocji Śląska.

Reklama za złotówkę

Akcja #WróćDoGry skierowana jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z Wrocławia i z Dolnego Śląska. Klub w czasie „odmrażania” gospodarki za symboliczną złotówkę udostępnia swoje przestrzenie reklamowe w internecie (strona www i klubowe kanały mediów społecznościowych – Facebook, Instagram, Twitter, YouTube), a po wznowieniu rozgrywek także ekspozycję na nośnikach reklamowych na Stadionie Wrocław podczas meczów PKO Ekstraklasy. W tym drugim przypadku konieczne będzie jednorazowe pokrycie kosztów produkcji reklamy.

– Chcemy wyciągnąć pomocną dłoń do przedsiębiorców, umożliwiając im reklamę za naszym pośrednictwem. Mamy głęboką nadzieję, że w ten sposób przekażemy im impuls do dalszej działalności i być może zbudujemy długotrwałe, wartościowe relacje – podkreśla Mazur.

Śląsk odwdzięcza się kibicom

Przypomnijmy, że cały czas trwa akcja #WszyscyZaŚląskiem polegająca na wspieraniu klubu poprzez zakup voucherów (sprzedano ich już ponad 5 tysięcy). W trudnych chwilach WKS może liczyć na swoich kibiców, a teraz w geście solidarności Śląsk – największy klub sportowy w regionie, łączący różne środowiska – chce teraz pomóc lokalnym przedsiębiorcom dotrzeć do klientów bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Liczba miejsc reklamowych jest ograniczona, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Można ich dokonywać drogą mailową do 13 maja.Zgłoś uwagę