Pierwszy asfalt na obwodnicy Leśnicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jeszcze przed świętami drogowcy układali pierwszą warstwę nowej nawierzchni na jednym z odcinków obwodnicy Leśnicy. Chodzi o fragment między ul. Graniczną a Osiniecką. 


Na budowie pierwszego odcinka obwodnicy Leśnicy praca wre. Drogowcy dzisiaj rozpoczęli już układanie pierwszej warstwy nowej nawierzchni.
 - Gotowa jest już podbudowa. Teraz rozpoczęły się prace przy układaniu warstwy wiążącej nowej nawierzchni – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy Wrocławskich Inwestycji.


To oczywiście nie oznacza końca prac nawet na tym odcinku. Jest to ważny etap, ale jeszcze sporo do zrobienia, m.in. pobocze, kolejne warstwy nawierzchni i cała infrastruktura wokół. 

Przypomnijmy, że wart ponad 130 mln zł kontrakt na siedmiokilometrowy odcinek drogi, która ma połączyć ulice Średzką z rondem przy ul. Granicznej, podpisany został w ostatnich dniach ubiegłego roku.
Budowa ruszyła na początku października. Obwodnica będzie dwukierunkową drogą jednojezdniową. Ponadto w ramach inwestycji powstanie nowy most nad rzeką Bystrzyca o długości 327 metrów. Wybudowane zostaną także dwa wiadukty: nad przyszłą linią kolejową do portu lotniczego oraz nad aleją Stabłowicką. 

Prace przy obwodnicy zostały podzielone na 4 odcinki:

  • od ul. Granicznej do Osinieckiej
  • od ul. Osinieckiej do ul. Średzkiej
  • przebudowa ul. Piołunowej
  • roboty na terenach jednostki wojskowej

Nowo wybudowaną obwodnicą kierowcy pojadą w czerwcu 2017 roku.  Zgłoś uwagę