Pierwsze wrocławskie sportowe centrum medyczne już działa

Miejsce stworzone z pasji do zdrowia, czyli sportowe centrum medyczne SportsMedic, rozpoczęło swoją działalność. To pierwsza tego typu placówka w naszym mieście, gdzie pomoc medyczną znajdą wszyscy sportowcy, zarówno ci zawodowi, jak i ci zajmujący się sportem hobbystycznie.


– Przyznam, że funkcjonując w świecie wrocławskiego sportu, wielokrotnie spotykałem się z pytaniami o takie miejsce w dolnośląskiej stolicy. Nie znalazłem konkretnej opcji, więc postanowiłem działać i otworzyć SportsMedic, czyli połączenie medycyny ze sportem w kompleksowy sposób. Od diagnostyki u lekarza specjalisty po fizjoterapię, rehabilitację, na profesjonalnym medycznym treningu kończąc. Miejsce dla wszystkich, a przede wszystkim dla tych, którzy uprawiają sport, nawet amatorsko – zaznacza Kajetan Maćkowiak, właściciel SportsMedic, który jest także współwłaścicielem siatkarskiej KFC Gwardii.

Nie tylko leczenie

Co istotne, SportsMedic to nie tylko miejsce, gdzie leczy się sportowców. Możemy tam również skorzystać z regeneracji po treningach, a także poprawić swoją kondycję ruchową i sprawność. Zadba o to wykwalifikowany personel i specjalistyczny sprzęt najwyższej klasy, który dodatkowo pozwala na przeprowadzanie wielu badań i analiz bezpośrednio w placówce.

W centrum medycznym pacjencji mogą skorzystać ze specjalistów w zakresie ortopedii i traumatologii narzadu ruchu, kardiologii (próby wysiłkowe), neurologii, laryngologii, chirurgii ogólnej, nefrologii i reumatologii, a także psychologii, dietetyki i fizjoterapii.

– To nowe "dziecko" w naszej sportowej rodzinie i cieszę się, że tuż po wyjątkowym, świątecznym czasie możemy je zaprezentować. Misją SportsMedic jest zaproponowanie każdemu pacjentowi indywidualnie dobranego procesu usprawniania, przy wykorzystaniu najnowszych dostępnych metod leczenia, w ramach prywatnej opieki medycznej – mówi prezes KFC Gwardia Wrocław, Łukasz Tobys.

Centrum medyczne SportsMedic znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Dokerskiej 2A w Galerii Pilczyckiej Viktor na II piętrze. Pełna oferta dostępna jest na stronie internetowej centrum.Zgłoś uwagę