Kto będzie zarządzać parkingiem pod NFM? Jest przetarg

Parking pod Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu będzie mieć nowego dzierżawcę. Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg w tej sprawie.

  • Parking pod NFM we Wrocławiu. Będzie nowy dzierżawca /fot. archiwum

    Parking pod NFM we Wrocławiu. Będzie nowy dzierżawca /fot. archiwum


W trzykondygnacyjnym parkingu pod NFM znajdują się 662 miejsca postojowe. Nowy dzierżawca będzie odpowiedzialny za utrzymanie i konserwację parkingu.

Jak wynika z ogłoszenia o przetargu: nowy zarządca ma trzy możliwości wyboru zapłaty za czynsz. Pierwszą jest czynsz stały w wysokości co najmniej 150 tys. zł netto miesięcznie plus podatek VAT. Czynsz byłby płatny od siódmego miesiąca obowiązywania umowy dzierżawy.

Drugą możliwością jest czynsz przejściowy w wysokości nie mniejszej niż 100 tys. zł
netto plus podatek VAT według obowiązującej stawki. Czynsz byłby płatny w pierwszych sześciu miesiącach obowiązywania umowy.

Ostatnią opcją jest czynsz od uzyskanego przychodu uzależniony od stopnia zajętości parkingu. W tym przypadku dzierżawca płaciłby, gdy w danym miesiącu stopień zajętości parkingu przekroczy 60 proc. przy podziale nadwyżki przychodu. Nadwyżka zostałaby podzielona po połowie między gminą Wrocław i dzierżawcą.

Umowa zostanie podpisana na pięć lat. Oferty przetargowe należy składać do 7 kwietnia.

Parking pod NFM. Cennik

Od 1 czerwca 2020 r. kierowcy mogą skorzystać z godzinnego postoju na parkingu pod Narodowym Forum Muzyki bez opłat.

W kolejnych godzinach obowiązuje cennik: 4,00 zł z naliczaniem co 15 min, czyli 1 zł za każde rozpoczęte 15 min oraz cena promocyjna -  2,50 zł za godzinę parkowania dla wnoszących opłatę przez aplikację moBilet ! lub sms-em.

Po wyłonieniu nowego dzierżawcy cennik zostanie zmieniony.Zgłoś uwagę