Park kulturowy pięknieje

Nie można w ciągu kilku tygodni zmienić od razu wszystkich wieloletnich zaniedbań, ale prawie codziennie można zobaczyć, że zmiany się dokonują. Kilka kolejnych przykładów, jak było kiedyś, a jak jest teraz.

  • Kolejna porcja porównania jak zmienia się park kulturowy

    Park kulturowy nadal się zmienia – kolejne przykłady


Kolejne porównania wyglądu kilku budynków znajdujących się w granicach Parku Kulturowego „Stare Miasto” rozpoczynamy od perełki architektury z pierwszej połowy XIX wieku. Opera Wrocławska przy ul. Świdnickiej w dwóch (a właściwie czterech) odsłonach.

before
after

Oraz z innej perspektywy… równie pięknie.

before
after

Jedna z największych galerii handlowych w granicach parku kulturowego – Galeria Dominikańska. Dzięki intensywnej współpracy plastyka miejskiego z dyrekcją Galerii oglądamy dzisiaj witryny tego obiektu z satysfakcją i wskazujemy jako dobry wzór do naśladowania.

before
after

Oraz z innej perspektywy… równie pięknie.

before
after

A to już najstarsza część Wrocławia – Ostrów Tumski. Tutaj także znajdowały się reklamy, które po wejściu w życie przepisów o parku kulturowym musiały zniknąć… i zniknęły. Przy katedrze:

before
after

Przy ul. kard. Bolesława Kominka…

before
after

…oraz tuż za rogiem – przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego. To już wschodnia granica Parku Kulturowego „Stare Miasto”.

before
after

A teraz przenosimy się na zachodnią granicę parku kulturowego – na pl. Jana Pawła II. Budynki dawnego szpitala już wkrótce zmienią swój wygląd, jak i funkcję. Na razie jednak przestają być wieszakami reklam.

before
after

Bliżej centrum zmiany widać także na ul. Szewskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Nożowniczą. Dwa budynku już bez reklam.

before
after

Reklamie na tym budynku mówimy „Ciao”…

before
after

I na koniec tego kolejnego porównania dotarliśmy do Rynku. Przy ul. Wita Stwosza, kamienica pod Złotym Psem znowu prezentuje swoje barokowe walory bez dodatkowych „upiększeń”.

before
after


Zgłoś uwagę