Wrocławskie Igrzyska Seniorów

Biegiem o Puchar Prezydenta Wrocławia zainaugurowano tegoroczna, ósmą edycja Wrocławskich Igrzysk Seniorów. Najstarsi mieszkańcy przez miesiąc będą rywalizować w ośmiu konkurencjach. Trwają zapisy na zawody.

  • Fot. archiwum Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN

    Fot. archiwum Stowarzyszenia Promocji Sportu FAN

  • fot.https://twitter.com/SutrykJacek


Inaugurację tegorocznych Igrzysk zaplanowano 11 maja. Seniorzy rywalizowali w biegu o Puchar Prezydenta Wrocławia oraz w nordic walking o Puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu.

W każdej z tych konkurencji w klasyfikacji Open nagrodzeni zostaną: najlepsza zawodniczka i zawodnik oraz dodatkowo najszybsi w trzech kategoriach wiekowych: 50-59, 60-69, 70+.

Bieg o Puchar Prezydenta Wroc ławia - otwarcie Wrocławskich Igrzysk Seniorów

Bieg o Puchar Prezydenta Wroc ławia - otwarcie Wrocławskich Igrzysk Seniorów

Biegi i maratony / Zawody / Dla seniorów
Termin 11 maja 2019 od 10:00 do 13:00

Miejsce Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Zobacz

W kolejnych dniach seniorzy będą mogli sprawdzić się: w pływaniu (styl dowolny i klasyczny na dystansie 50m, w każdej konkurencji nagrody powędrują do najlepszej pływaczki i pływaka), w grze w badmintona (start indywidualny, klasyfikacja osobno dla kobiet i mężczyzn, z podziałem na trzy kategorie wiekowe: 60-65, 66-69 oraz 70+), w zawodach indywidualnych w boule i w grze w kręgle (w obu konkurencjach osobno dla kobiet i mężczyzn, bez podziału na kategorie wiekowe).

Pod koniec maja odbędą się zawody szachowe oraz turniej scrabble - bez żadnych klasyfikacji. Igrzyska zakończą się w czerwcu turniejem siatkówki plażowej.

8. Wrocławskie Igrzyska Seniorów

8. Wrocławskie Igrzyska Seniorów

Biegi i maratony / Zawody / Dla seniorów
Termin od 11 maja 2019 do 8 czerwca 2019

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

– Na igrzyska zapraszamy wszystkich – seniorów do udziału w zawodach, a osoby, które nie osiągnęły jeszcze wieku senioralnego do gorącego kibicowania uczestnikom – podkreśla Marcin Spitalniak, organizator igrzysk.

Igrzyska zostały objęte patronatem honorowym przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Trwają zapisy

Zapisy na start w Igrzyskach są możliwe za pomocą formularza elektronicznego lub w tradycyjnej formie papierowej - formularze dostępne w Punkcie Informacyjnym we Wrocławskim Centrum Seniora, pl. Dominikański 6.Zgłoś uwagę