On Art Film Festival latem we Wrocławiu. Nabór filmów do konkursu

Plenerowe kino – taka forma obcowania z kulturą w pandemicznych czasach to dobre wyjście, ale przecież na czasy bez COVID-u również idealne. W każdym razie we Wrocławiu bardzo dobrze się sprawdza. Dlatego trzeba zaciskać palce, żeby żadne siły wyższe nie stanęły na przeszkodzie temu, by latem obejrzeć najlepsze filmy ze sztuką w tle podczas On Art Film Festival.    

  • on art film festival


Tymczasem trwa nabór filmów do 10. edycji On Art – Festiwalu Kina i Sztuki. Warunek jest jeden – film musi dotyczyć sztuki. On Art Film Festival to bowiem prezentacja najlepszych produkcji artystycznych z całego świata, obejmujących takie tematy, jak: malarstwo, fotografia, rzeźba, muzyka, taniec, performance czy sztuka wideo. 

Trwający przez dwa letnie miesiące (lipiec, sierpień) plenerowy przegląd filmów o sztuce odbywa się równolegle w największych polskich miastach i wielu prestiżowych lokalizacjach. W roku ubiegłym pokazano 102 filmy, a widzowie mieli okazję zobaczyć nie tylko filmy zakwalifikowane do konkursu, ale także najlepsze klasyki o sztuce.

On Art – od sztuk pięknych po sztukę uliczną

W tym roku podczas On Art Film Festival organizowany jest międzynarodowy konkurs filmów o sztuce. Konkurencja odbywa się w dwóch kategoriach: profesjonalistów (professional) i twórców niezależnych (independent), a każdy może zgłosić (osobno) dowolną liczbę prac. O ile produkcja musi dotyczyć sztuki, o tyle nie ma ograniczeń co do formy – może być to bowiem krótki, średni lub długi metraż, animacja, fabuła, dokument lub wideoart.

Ze głoszonych do 9 maja 2021 r. produkcji jury wybierze 50 filmów krótkometrażowych oraz 30 filmów średnich lub pełnometrażowych, które zostaną pokazane na Festiwalu Kina i Sztuki. Decyzja, czyje i jakie to będą obrazy, zostanie ogłoszona 9 czerwca br.

On Art – zgłoszenia i nagrody

Zgłoszeń do konkursu należy dokonywać jedynie przez platformę FilmFreeway – tamże można również znaleźć terminy zgłoszeń oraz ich szczegółowy regulamin. Nagrody w konkursie przyzna jury, w którego składzie znajdą się m.in. przedstawiciele instytucji partnerskich On Art – Festiwalu Kina i Sztuki. Najlepsze filmy z każdej kategorii zostaną nagrodzone statuetkami, dyplomami i upominkami od sponsorów.

Gdzie na festiwal

10. edycja On Art jest realizowana w całej Polsce przez Fundację Rozwoju Kinematografii, która o miejscach i terminach plenerowych projekcji – w tym wrocławskich – będzie donosiła na bieżąco. W sezonie letnim kina plenerowe w czasie pandemii muszą być organizowane z zachowaniem wytycznych MZ i GIS oraz zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Informacje o przebiegu festiwalu aktualizować będziemy m.in. na go.wroclaw.plZgłoś uwagę