Olympus Perspective Playground: Festiwal kreatywnej fotografii!

Na ponad 2000 mkw. pokazano interaktywną instalację, stworzoną przez światowej sławy artystów, oraz wyjątkowe warsztaty i wykłady prowadzone przez cenionych fotografów. Wielbiciele sztuki audiowizualnej i nie tylko z pewnością mogli znaleźć coś ekstra dla siebie w Czasoprzestrzeni podczas Olympus Perspective Playground, jednej z największych imprez fotograficznych. Podsumowanie imprezy jest budujące – na wrocławską wystawę przyszły tłumy odwiedzających.

 • Olympus Perspective Playground do 10 marca we Wrocławiu, fot. OPP

  Olympus Perspective Playground do 10 marca we Wrocławiu, fot. OPP

 • Olympus Perspective Playground do 10 marca we Wrocławiu, fot. OPP

  Olympus Perspective Playground do 10 marca we Wrocławiu, fot. OPP

 • Olympus Perspective Playground do 10 marca we Wrocławiu, fot. OPP

  Olympus Perspective Playground do 10 marca we Wrocławiu, fot. OPP

 • Olympus Perspective Playground do 10 marca we Wrocławiu, fot. OPP

  Olympus Perspective Playground do 10 marca we Wrocławiu, fot. OPP

 • Olympus Perspective Playground do 10 marca we Wrocławiu, fot. OPP

  Olympus Perspective Playground do 10 marca we Wrocławiu, fot. OPP


Ponad 22 000 uczestników, 14 000 wypożyczonych aparatów oraz 12 390 rozdanych kart pamięci – Olympus Perspective Playground we Wrocławiu cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno fotoamatorów, jak i profesjonalistów.

Rekordowa liczba zwiedzających

Olympus Perspective Playground zorganizowano do tej pory w 18 miejscach w Europie. Interaktywna wystawa fotograficzna przyciągnęła łącznie niemal pół miliona odwiedzających, we Wrocławiu gościliśmy aż 23 000 osób.

– Festiwal Olympus Perspective Playground to jeden z najlepszych sposobów na przybliżenie fotografii szerszemu gronu odbiorców - powiedział Tomasz Mrzygłód, prezes zarządu Olympus Polska.

– Na uczestników czekało wiele interaktywnych, artystycznych doznań. Mamy nadzieję, że dzięki temu dostarczyliśmy im niezapomnianych wrażeń
– dodaje Agnieszka Orłowska, dyrektor zarządzająca OBSE we Wrocławiu.

Polska edycja Olympus Perspective Playground przez 23 dni ściągnęła do starej zajezdni tramwajowej Dąbie tłumy, uroczyste otwarcie zgromadziło blisko 400 gości, ostatniego dnia wystawę zobaczyło aż 2500 osób, a średni czas oczekiwania na wejście do Czasporzestrzeni wynosił 1 godzinę i 48 minut

Tysiące wypożyczeń

Między 15 lutego a 10 marca zarejestrowano ponad 17 000 wypożyczeń sprzętu Olympus – w tym także obiektywów. Ponad 14 000 osób skorzystało z możliwości wypożyczenia lekkiego i mobilnego bezlusterkowca Olympus OM-D lub PEN. Dzięki temu uczestnicy mogli inaczej postrzegać sztukę i stać się częścią wystawy. Charakter prezentowanych instalacji wręcz wymuszały użycie aparatu. Każdy wypożyczający otrzymał w prezencie kartę pamięci z wykonanymi przez siebie zdjęciami – w ramach akcji rozdano 12 390 kart SD.

Wydarzenia towarzyszące

Na uczestników Olympus Perspective Playground, oprócz oryginalnych instalacji przygotowanych przez artystów z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec czekały także liczne, bezpłatne, wydarzenia towarzyszące, m.in. warsztaty z ambasadorami marki, wykłady oraz koncerty.

Pofestiwalowe liczby

Na wystawie w Czasoprzestrzeni:

 • pojawiło się ponad 22 000 uczestników
 • zarejestrowano ponad 17 000 wypożyczeń sprzętu Olympus – w tym także obiektywów
 • ponad 14 000 osób skorzystało z możliwości wypożyczenia lekkiego i mobilnego bezlusterkowca Olympus OM-D lub PEN
 • każdy wypożyczający otrzymał w prezencie kartę pamięci z wykonanymi przez siebie zdjęciami – rozdano 12 390 kart SD
 • ostatniego dnia średni czas oczekiwania na wejście wynosił 1 godzinę i 48 minut

------------------------------------------------

Olympus Perspective Playground to angażująca wystawa, skierowana do entuzjastów i zawodowych fotografów. Impreza przyciągnęła niemal pół miliona odwiedzających w 16 europejskich miastach, a tym razem zawitała do Wrocławia.

Olympus Perspective Playground

Olympus Perspective Playground

Wystawa
Termin od 15 lutego 2019 do 10 marca 2019

Miejsce Czasoprzestrzeń

Zobacz

Wernisaż Perspective Playground

Otwarcie odbyło się w walentynki, się 14 lutego, z udziałem blisko 400 gości, którzy jako pierwsi mogli wejść na fotograficzny plac zabaw i eksperymentować z aparatem Olympus w ręku. Przygotowane atrakcje wywarły na uczestnikach ogromne wrażenie, potwierdzając, że jest to miejsce zarówno dla osób początkujących, jak i profesjonalistów.

– Cieszymy się, że po tak dużym międzynarodowym sukcesie, festiwal Olympus Perspective Playground dotarł także do Polski – powiedział Tomasz Mrzygłód, prezes Zarządu Olympus Polska. – Wrocław jest dla nas szczególnym miejscem tym bardziej, że w 2018 roku otworzyliśmy tam centrum usług biznesowych. Mamy nadzieję, że wystawa dostarczy odwiedzającym niezapomnianych wrażeń - dodaje Agnieszka Orłowska, dyrektor zarządzająca OBSE we Wrocławiu.

Bawiąc uczy, ucząc bawi

Na uczestników Olympus Perspective Playground czekają oryginalne konstrukcje przygotowane przez światowej sławy artystów, m.in. Morag Myerscough, Luke’a Morgana, Marcusa Doeringa czy Bena Laubera, które w twórczy i zabawny sposób prezentują możliwości technologii optycznych, wykorzystywanych w aparatach fotograficznych, medycynie oraz naukach przyrodniczych.

Wyróżnikiem wystawy niewątpliwie jest charakter instalacji i sposób odbioru tej sztuki, ponieważ poszczególne elementy Perspective Playground lepiej oglądać przez obiektyw aparatu niż gołym okiem. Pozwala to wejść na nowy poziom postrzegania sztuki, nieznany dotychczas w Polsce.

Dodatkowo, każdy gość Perspective Playground może wypożyczyć kompaktowe i lekkie bezlusterkowce Olympus OM-D oraz PEN. Dzięki temu każdy odwiedzający staje się współtwórcą tej wystawy. Żaden z uczestników nie opuści wystawy z pustymi rękami – każdy z nich w prezencie otrzyma kartę SD z wykonanymi przez siebie zdjęciami.

Warsztaty pod okiem ekspertów

Olympus Perspective Playground to nie tylko interaktywna wystawa, ale również warsztaty prowadzone przez doświadczonych i uznanych fotografów, od lat współpracujących z marką Olympus, którzy w najbliższych tygodniach przybliżą uczestnikom tajniki zawodu.

Wśród prowadzących pojawi się m.in. Marcin Dobas, który opowie o fotografii podróżniczej, czy Jakub Kaźmierzyk, który poprowadzi warsztaty dotyczące fotografii wnętrz i fotograficznych efektów specjalnych. Udział w wykładach i warsztatach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji na stronie organizatora.
Olympus Perspective Playground.

Firma Olympus, nieustannie tworząc innowacyjne produkty, takie jak endoskopy (pomagające ratować życie), aparaty fotograficzne (pozwalające zachować niepowtarzalne momenty) i urządzenia life science (zapewniające nam bezpieczeństwo i pomagające pogłębiać wiedzę), stała się liderem na wielu rynkach.

Perspektywiczne myślenie wymaga platform, które łączą różne dyscypliny i pozwalają na wymianę wiedzy, a także prowadzenie twórczych eksperymentów. Olympus Perspective Playground jest właśnie jedną z takich platform. To wydarzenie, na którym nie może zabraknąć osób szukających spektakularnych wizualnych i praktycznych wrażeń na najwyższym poziomie. Interaktywną instalację najlepiej uwiecznić wiodącymi na świecie obiektywami, z których Olympus jest dumny.Zgłoś uwagę