Odkryty basen w Obornikach Śląskich

Zaledwie 25 kilometrów od Wrocławia – w Obornikach Śląskich – jest ładnie położony odkryty basen, gdzie nie ma tłoku, a warunki do pływania i zabawy w wodzie są doskonałe.

  • Basen w Obornikach Śląskich, fot. www.oborniki-slaskie.pl

  • Basen w Obornikach Śląskich, fot. OSiR

    Basen w Obornikach Śląskich, fot. OSiR

  • Basen w Obornikach Śląskich, fot. OSiR

    Basen w Obornikach Śląskich, fot. OSiR


Mieszkańcy Obornik Śląskich jakby nie zdawali sobie sprawy jakie dobro mają pod ręką. W lipcową niedzielę nad miejskim basenem było zaledwie kilkanaście osób.
Ośrodek Sportu i Rekreacji znajduje się w sercu miasta, przy ul. Poniatowskiego 22. Brodzik i dwa baseny dla pływających otacza zadbany trawnik. W upalny dzień przed słońcem można się schować w cieniu drzew, które rosną w części ośrodka.
Kąpielisko w Obornikach Śląskich nie jest nowym obiektem, ale baseny i pomosty są w dobrym stanie. Dno niecek wyłożono płytami przypominającymi płyty chodnikowe, jest równe, bezpieczne. Brodzik jest przystosowany dla najmłodszych dzieci. Swobodnie popływać można w dużym basenie, tu głębokość sięga dwóch metrów. W wodzie i na otaczającym baseny terenie jest czysto, co wyjątkowo ważne w miejscach, w których odpoczywa się z małymi dziećmi.

Na miejscu działa punkt gastronomiczny, zjeść można i drobny deser (np. gofry), i solidny obiad. Samochody należy zostawić na parkingu po drugiej stronie ulicy. Nad bezpieczeństwem gości czuwa ekipa ratowników. Czynne są toalety i prysznice.

Basen przy ul. Poniatowskiego 22 w Obornikach Śląskich w wakacje czynny jest codziennie w godz. 10-18.

Całodzienne ceny biletów:

- dzieci i młodzież szkolna - 3 zł,
- dorośli - 5 zł.
Dzieci do lat 6 wstęp wolny.Zgłoś uwagę