Jest umowa na budowę obwodnicy Leśnicy i przebudowę Weigla

Paweł Rychel, prezes Wrocławskich Inwestycji, podpisał w czwartek z firmą Skanska dwie umowy: na realizację obwodnicy Leśnicy i rozbudowę ulicy Weigla. Pierwsza jest warta około 131 mln zł, druga nieco ponad 2,7 mln zł. 


Większym zadaniem jest oczywiście budowa obwodnicy Leśnicy, która ma połączyć ulicę Średzką z ulicą Graniczną. Warto zauważyć, że w zamówieniu przewidziana jest  także możliwość budowy połączenia do ul. Kosmonautów. Warunki postępowania dopuszczają rozszerzenie kontraktu o tzw. zamówienie uzupełniające. Cena jest wtedy negocjowana na podstawie złożonej oferty. Jak łatwo się domyślić, w przedstawionej sytuacji powinno być łatwiej się porozumieć co do takiego zamówienia.

Przypomnijmy, że przetarg ogłoszony już w marcu został zawieszony do listopada. Mógł być rozstrzygnięty znacznie wcześniej jednak Stowarzyszenie Wspólnota Jerzmanowo zaskarżyło decyzję środowiskową. Protestujących nie zadowoliły kolejne instancje i na wydaną przez Główną Dyrekcję Ochrony Środowiska decyzję postanowili odwołać się do sądu. Wojewódzki Sąd Administracyjny skargę oddalił w ostatnich dniach października.

Skanska w swojej ofercie zadeklarowała, że udzieli 10-letniej gwarancji, a inwestycję przeprowadzi w 30 miesięcy od podpisania umowy. Dyrektor Witold Nietubyć, po złożeniu podpisu sprecyzował, że kilka miesięcy potrwają prace przygotowawcze, ponieważ kontrakt przewiduje, że wykonawca musi sam zdobyć część zezwoleń i w pewnym zakresie ma prawo do wprowadzenia własnych rozwiązań projektowych. – Pierwsze roboty powinny ruszyć latem, nawet pod koniec lata – powiedział. 

Natomiast  robót na ulicy Rudolfa Weigla można spodziewać się już w styczniu. Powinny zakończyć się do maja 2015 r. Ta boczna od ul. Ślężnej droga, ma być rozbudowana od 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego do Szpitala Uniwersyteckiego – na tym odcinku droga zostanie poszerzona, do standardowych rozmiarów oraz zyska chodniki i miejsca do parkowania. Projekt ma związek z budową Przylądka Nadziei  nowej siedziby dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej UM we Wrocławiu, którą kieruje prof. Alicja Chybicka.

Ulica ma być poszerzona od strony ogródków działkowych, zatem nie zaplanowano żadnych zmian w parku po jej północnej stronie. W związku z tym sąsiedztwem i faktem, że to tylko dodatkowy dojazd do klinik, na nowej jezdni mają pojawić się progi zwalniające.

ram

Zgłoś uwagę