Nowy parking rowerowy dla mieszkańców [ZDJĘCIA]

W podwórku między ul. Pomorską, Dubois i ul. Otwartą zostanie uruchomiony na początku września zamykany parking rowerowy dla mieszkańców. Od środy ruszają zapisy na dzierżawę miejsc parkingowych. Roczna opłata to zaledwie 60 zł. 

  • fot. JK

  • fot. JK

  • fot. JK

  • fot. JK

  • fot. JK

  • fot. JK


Parking jest już prawie gotowy. Powstał z ażurowej blachy, jest zadaszony i zamykany na klucz. Na mieszkańców czekają cztery duże boksy rowerowe. Łącznie zmieści się tam kilkanaście jednośladów. Każdy będzie można przypiąć do wygodnego stojaka. Parking doskonale wpisał się w krajobraz odnowionego podwórka na Nadodrzu. – Bardzo mi się podoba ten pomysł. Parking jest dobrze widoczny przez okna wychodzące na podwórko. Chętnie z niego skorzystam – mówi Mariusz Marzec, mieszkaniec kamienicy przy ul. Pomorskiej.

 

Urzędnicy jeszcze dzisiaj rozwieszą na sąsiadujących z parkingiem  podwórkach ogłoszenia o możliwościach dzierżawy miejsc na rowery.

Przyjmowanie wniosków ruszy w środę

Wnioski można składać w dniach 27, 28 oraz 29 sierpnia 2014 roku osobiście (UM, G. Zapolskiej 2-4, pokój nr 503) w godzinach od 10:00 do 15:00 oraz za pomocą poczty elektronicznej (wkr@um.wroc.pl) od godz. 10:00 27 sierpnia do godz. 24:00 29 sierpnia.

Urzędnicy zastrzegają, że wnioski nadesłane drogą e-mail przed godziną 10:00 27 sierpnia 2014 nie będą rozpatrywane. O przyznaniu rowerowego miejsca parkingowego decydować będzie kolejność zgłoszeń – liczba miejsc jest ograniczona do 16 stanowisk. Dzierżawa miejsc parkingowych jest płatna i wynosi 60 zł rocznie.

Droga rowerowa na Nadodrzu

To tylko jedna z kilku dobrych wiadomości dla rowerzystów, bo już niedługo ma być wyłoniony wykonawca, który będzie miał za zadanie wydzielenie pasów rowerowych na pl. św. Macieja i ul. Trzebnickiej, a także budowę drogi rowerowej w rejonie pl. Powstańców Wielkopolskich.

W najbliższym czasie powstanie też kontrapas na ulicy Petuniowej. Urzędnicy planują również już niebawem budowę wyniesionego przejście dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów na ul. Wittiga – to miejsce w niechlubnej czołówce najbardziej niebezpiecznych miejsc w mieście. Zgłoś uwagę