Nowy konkurs na projekty kulturalne

Na innowacyjny, mały projekt kulturalny w organizowanym przez Urząd Miejski konkursie dla organizacji pozarządowych można uzyskać dotację od 10 do 20 tysięcy złotych.


Uruchomienie pilotażowego konkursu na innowacyjne projekty kulturalne zapowiedział prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. To jedno ze stu zadań, których przygotowanie deklarował w ciągu pierwszych stu dni urzędowania.

Prezydent Wrocławia zapowiadał, że jego intencją jest „wsparcie nowych idei miejskich i artystycznych”. Przy ocenie propozycji duże znaczenie będzie miał innowacyjny charakter, co dotyczy zarówno pomysłu, jak i realizacji przedsięwzięcia, choć mogą być one ujęte w tradycyjne formy, np. koncerty, spektakle, wystawy, festiwale.

To oferta dla organizacji pozarządowych. Ważne: pomysłodawcy konkursu czekają przede wszystkim na propozycje wydarzeń realizowanych poza ścisłym centrum Wrocławia.

W 2019 r. na realizację projektu można uzyskać nawet 20 tys. zł. W dodatkowym konkursie beneficjenci otrzymają w sumie  150 tys. zł.

Szczegółowe informacje TUTAJZgłoś uwagę