Nowi najemcy na Dworcu Wrocław Główny

Czasy, w których dworzec Wrocław Główny świecił pustkami, odeszły do lamusa. Obecnie na parterze do wynajęcia zostały już tylko dwa małe lokale. W jednym z nich podczas Euro 2012 była przechowalnia bagażu.

  • Na parterze dworca wynajęto ponad 90 % powierzchni komercyjnej

    Na parterze dworca wynajęto ponad 90 % powierzchni komercyjnej

  • Na parterze dworca wynajęto ponad 90 % powierzchni komercyjnej

    Na parterze dworca wynajęto ponad 90 % powierzchni komercyjnej


– Obecnie stopień komercjalizacji parteru dworca Wrocław Główny wynosi 90,2 proc.  W tej chwili trwają prace aranżacyjne w salonie EMPiK i aptece Dr Zdrowie. W ostatnim czasie wynajęliśmy również lokale w ryzalicie zachodnim i wschodnim dworca Wrocław Główny. Umowy zostały już podpisane przez najemców – zaznacza rzecznik PKP S.A we Wrocławiu Bartłomiej Sarna.

Od początku roku na Głównym otwarte zostały KFC, Starbucks, McDonald`s oraz bar Tradycja. W grudniu ma zostać podpisana jeszcze jedna umowa najmu. Przedstawiciele kolei państwowych mają także pomysł na aranżacje powierzchni na pierwszym piętrze dworca. Początkowo miało się tam znaleźć dwupoziomowe centrum handlowe, ale ostatecznie zrezygnowano z tego założenia.

– Jeżeli chodzi powierzchnię na pierwszym piętrze, to jesteśmy w trakcie rozmów związanych z utworzeniem na niej przestrzeni kulturalno-dydaktycznej. Ryzalit wschodni na pierwszym piętrze będzie zajmowała znana sieć restauracji. Na razie nie możemy zdradzać szczegółów – mówi Bartłomiej Sarna.

W tej chwili na dworcu Wrocław Główny dla podróżnych są dostępne następujące lokale – McDonald’s, KFC, Starbucks, Coffee Heaven, kantor Interchange, trzy saloniki prasowe Ruch, bar Tradycja, bar Bocadillo, piekarnio-cukiernia Back Factory, informacja turystyczna oraz toalety PAMI.

W 2013 roku dworzec Wrocław Główny przyniósł 7 milionów złotych strat. W tym roku PKP S.A liczą na lepszy wynik finansowy. Oficjalne dane zostaną podane za kilka miesięcy.Zgłoś uwagę