Nowe przedszkola i szkoły we Wrocławiu – zobacz, gdzie budują

Pięć dużych inwestycji szkolno-przedszkolnych realizowanych jest obecnie w mieście. Właśnie ogłoszono przetarg na budowę kolejnego przedszkola: obiekt powstanie przy ul. Okulickiego. Dwie placówki powstają na Stabłowicach, w zachodniej części miasta.

  • Nowa szkoła na Stabłowicach

    Na Stabłowicach, w rejonie ul. Głównej powstaje zespół szkolno-przedszkolny, fot. Tomasz Walków


Będzie przedszkole przy ul. Okulickiego

Zarząd Inwestycji Miejskich informuje, że do 9 maja przyjmowane są oferty w przetargu na budowę przedszkola przy ul. Okulickiego 2a we Wrocławiu wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Inwestycja będzie realizowana w formule „projektuj i buduj”. Zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym przygotowanym przez Zarząd Inwestycji Miejskich w przedszkolu ma powstać 8 oddziałów dla 200 dzieci. Każda z sal przedszkolnych ma posiadać własny węzeł sanitarny i magazyn. W przedszkolu powstanie również sala wielofunkcyjna, pomieszczenia sanitarno-szatniowe, gabinet logopedy oraz kuchnia. Będzie także plac zabaw.

(kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć)

Budują największą szkołę we Wrocławiu

Na Stabłowicach, w rejonie ul. Głównej, powstaje zespół szkolno-przedszkolny dla 1200 uczniów i 8-oddziałowe przedszkole dla 200 dzieci. Prace budowlane mają się zakończyć za dwa lata tak, by uczniowie mogli rozpocząć naukę we wrześniu 2017 roku.

(kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć)

Inwestycja ma kosztować 50 mln zł. W ramach zespołu szkolno-przedszkolnego na Stabłowicach powstanie: przedszkole 8-oddziałowe z salą wielofunkcyjną dla 200 osób wraz z placem zabaw, szkoła podstawowa dla 1200 uczniów, w tym 44 sale lekcyjne, 4 pracownie komputerowe, biblioteka, sala gimnastyczna i sale gimnastyki korekcyjnej, świetlice, zewnętrzne tereny sportowe: boisko wielofunkcyjne z EPDM i do piłki nożnej ze sztucznej trawy, bieżnia ze skocznią, plac zabaw dla dzieci szkolnych, kuchnia z jadalniami dla przedszkola i szkoły.

W tym rejonie, na Stabłowicach przy ul. Piotrkowskiej i Olbrachtowskiej budowane jest nowe przedszkole.

Przedszkole przy ul. Piotrkowskiej

(kliknij aby zobaczyć galerię zdjęć)

To będzie 8-oddziałowe przedszkole dla 200 dzieci. W nowym przedszkolu, u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Olbrachtowskiej na Stabłowicach, będą 3 sale dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat oraz 5 sal dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. W przedszkolu zaplanowano również jadalnię, sypialnie, sale zabaw oraz salę do ćwiczeń. Całość ma być gotowa w trzecim kwartale 2016 r.

Szkoły i przedszkola budowane w 2016

W trakcie realizacji:

  • budowa przedszkola 8-oddziałowego przy ul. Piotrkowskiej – zakończenie inwestycji III kwartał 2016 r.
  • rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 o przedszkole 7-oddziałowe przy ul. Suwalskiej – zakończenie rozbudowy IV kwartał 2016 r.
  • adaptacja budynku przy ul. Zwycięskiej 8a na przedszkole 8-oddziałowe – zakończenie budowy sierpień 2017 r.
  • budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na osiedlu Stabłowice w rejonie ul. Głównej z 8-oddziałowym przedszkolem – zakończenie inwestycji sierpień 2017 r.
  • budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w rejonie ul. Kłodzkiej z 8-oddziałowym przedszkolem – zakończenie budowy sierpień 2017 r.

W 2016r. oddano do użytkowania 8-oddziałowe przedszkole w rejonie ul. Wałbrzyskiej i Dożynkowej.

Wrocław inwestuje w oświatę

Do 2017 r. we Wrocławiu powstanie 6 tysięcy nowych miejsce we wrocławskich szkołach i przedszkolach. W związku z tym gmina zamierza wydać 180 mln złotych na budowę i modernizację placówek oświatowych – czytaj – Wrocław inwestuje w oświatę.

Zgłoś uwagę