Rowerem przez ul. Świdnicką na nowo

Nowy pas rowerowy, śluza oraz przejazd powstały przy okazji budowy przejścia dla pieszych, które ma połączyć obie części ulicy Bogusławskiego. Ustawiona została sygnalizacja świetlna i na dniach przejście zostanie oddane do użytku mieszkańcom. Dużo zmieni się również dla rowerzystów.

  • pas rowerowy na skrzyżowaniu Świdnickiej z Bogusławskiego

  • pas rowerowy na ulicy Świdnickiej w stronę Piłsudskiego

  • przejazd rowerowy przez ulicę Bogusławskiego


Już teraz miłośnicy jednośladów mogą korzystać z nowego pasa rowerowego na ulicy Świdnickiej po stronie Urzędu Miejskiego. Wcześniej w tym miejscu namalowane były jedynie czerwone piktogramy rowerów, które informowały o tym, że na pasie oprócz samochodu zmieści się również jednoślad. Teraz rowerzyści otrzymali pełnoprawny pas rowerowy o szerokości 1,5 metra, który biegnie od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego, do ulicy Bogusławskiego.

Przed nowo wybudowanym przejściem dla pieszych powstała również śluza rowerowa, na której rowerzyści będą mogli oczekiwać na zielone światło.

Dalej rowerzyści pojadą podobnie jak wcześniej pod nasypem kolejowym do ścieżki vis'a'vis galerii Arkady.

Przebudowana została również droga rowerowa prowadząca spod nasypu kolejowego w stronę ulicy Piłsudskiego.

Zjazd na znajdujący się na jezdni pas rowerowy został przesunięty za nowe przejście dla pieszych, dzięki czemu kierowcy zmieniający pas do skrętu w prawo w ulicę Piłsudskiego lepiej widzą zbliżającego się do pasa rowerowego, i mającego w tym miejscu pierwszeństwo, cyklistę.

Nowe udogodnienia mają zostać oddane do użytku w przyszłym tygodniu, wówczas przewidziano ostateczne odbiory inwestycji.Zgłoś uwagę