Nowe kierunki z Wrocławia 2016. Polecimy m.in do Madrytu

Od października, 3 razy dziennie, polecimy z Wrocławia na lotnisko Warszawa Okęcie. Dodatkowo w sezonie zimowym 2016/2017 z wrocławskiego lotniska Ryanair uruchomi z cztery nowe połączenia: Belfast, Madryt, Manchester i Newcastle.


We Wrocławiu Ryanair ma już bazę operacyjną, rozpoczęły się prace nad centrum obsługi technicznej, otwarte zostanie również Laboratorium Podróży. Irlandzki przewoźnik jest związany z Wrocławiem od 2005 roku i systematycznie rozwija swoje zaplecze w stolicy Dolnego Śląska otwierając także nowe kierunki.

W 2012 roku Ryanair we wrocławskim porcie lotniczym otworzył pierwszą w Polsce3 bazę operacyjną. W maju przewoźnik otworzy we Wrocławiu nowoczesne centrum innowacji cyfrowych – tzw. Laboratorium Podróży Travel Labs Polska.

– Współpraca z Ryanairem pozwala coraz lepiej wykorzystywać potencjał wrocławskiego lotniska. Przekłada się również na korzyści dla miasta oraz regionu. Od ponad dekady irlandzki przewoźnik stale rozbudowuje siatkę połączeń z Wrocławia. Istotny jest też fakt, że systematycznie rozwija u nas swoje zaplecze techniczne – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W sezonie letnim Ryanair oferuje podróżnym atrakcyjne kierunki południowe, jak choćby Kreta Chania, Alicante, Barcelona Girona, Malaga, Malta czy Rzym Ciampino. Strzałem w dziesiątkę okazało się również połączenie z Wrocławia na Teneryfę, a 1 czerwca startuje kolejny atrakcyjny kierunek południowy – Wenecja Treviso.

Do Belfastu i Madrytu

W sezonie zimowym 2016/2017 przewoźnik dokłada trzeci kurs do Warszawy i 4 nowe trasy: Belfast, Madryt, Manchester i Newcastle. Od 30 października natomiast, zamiast na lotnisku Warszawa Modlin, samoloty do Warszawy będą lądować na Okęciu. Kursy zaplanowano 3 razy dziennie. 

Nowością będzie także pierwsza w Polsce baza techniczna Ryanaira. Będzie to trzecie w Europie centrum obsługi technicznej tego przewoźnika. Znajdzie się w niej 150 miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanego personelu, w tym licencjonowanych inżynierów, mechaników oraz personelu pomocniczego. Inwestycja warta jest ponad 6 mln euro. Prace nad tą bazą już się rozpoczęły. Będzie się składać z nowoczesnego hangaru z dwoma stanowiskami na samoloty, przy czym przewidziano możliwość rozbudowy bazy o drugi hangar. W stolicy Dolnego Śląska powstanie także zaplecze szkoleniowe. 

Do 30 kwietnia można kupować bilety w promocyjnych cenach. Bilety od 79 zł są do nabycia na www.ryanair.com.

Zgłoś uwagę