Nowe Horyzonty VOD. Platforma z ambitnym kinem startuje 26 lutego

Zespół Stowarzyszenia Nowe Horyzonty wspólnie z dystrybutorem Gutek Film stworzył platformę Nowe Horyzonty VOD. Na razie znajdzie się tam ponad 200 wyselekcjonowanych filmów (do końca roku będzie ich aż 500), kino mistrzów, hity światowych festiwali. Nie zapomniano też o najmłodszych widzach. Premiera platformy w piątek 26 lutego. 


Filmy ze stemplem jakości przez cały rok

Ubiegłoroczne festiwale (połączone Nowe Horyzonty i American Film Festival oraz Kino Dzieci) po raz pierwszy w historii zorganizowano na specjalnie do tego celu stworzonej platformie. Frekwencja przeszła wszelkie oczekiwania organizatorów, więc postanowili pójść za ciosem. Zaproponowali więc widzom możliwość oglądania filmów z nowohoryzontowym znakiem jakości przez cały rok.

Na platformę VOD Nowych Horyzontów trafią przede wszystkim filmy od Gutek Film, ale i od wielu innych polskich dystrybutorów kina artystycznego. 

Obejrzymy filmy takich reżyserów, jak Agnieszka Holland, Pedro Almodóvar, Xavier Dolan, Jim Jarmusch, Céline Sciamma, Ari Aster, Joon-ho Bong, Gaspar Noé, Paolo Sorrentino, Michael Haneke czy Alice Rohrwacher. Wiele z nich było festiwalowymi przebojami, jak choćby „Matthias i Maxime” Xaviera Dolana, „Portret kobiety w ogniu” Céline Sciammy czy „Szczęśliwy Lazzaro” Alice Rohrwacher.

Szczęgólnym wabikiem będą niedostępne na innych platformach VOD zwycięskie filmy ostatnich edycji Festiwalu Nowe Horyzonty – ubiegłoroczna „Metamorfoza ptaków” Catariny Vasconcelos, a także „Przynęta” Marka Jenkina czy „Holiday” Isabelli Eklöf.

Mądre kino dla dzieci

Nie wystarczy naszych milusińskich karmić zdrową żywnością, dbać o ich emocjonalny i fizyczny rozwój, warto też zawczasu „nakarmić” ich dobrym kinem, a na platformie przygotowano kilkadziesiąt filmów dla różnych grup wiekowych, także przeboje, które zachwyciły podczas popularnego MFF Kino Dzieci

– Oferta jest opracowana tak, aby odpowiadać na potrzeby i możliwości percepcyjne dziecka w konkretnym wieku: produkcje skierowane do czterolatków nie przytłaczają szybkim montażem czy rozbudowaną, wielowątkową fabułą, a dziewięciolatki nie muszą obawiać się, że trafią na treści dla młodszych – zapowiadają organizatorzy.  

Rodzice już powinni zarezerwować czas na trzy części „Basi” (na podstawie książek Zofii Staneckiej) czy siedem części przygód Kacpra i Emmy; filmy z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”; nominowanego do Oscara „Mirai”.

Kino w domu – jak oglądać na platformie VOD

Od 26 lutego możemy wejść na stronę nowehoryzonty.pl/vod, następnie wybrać film, założyć darmowe konto (albo wykorzystać już istniejące w serwisie nowehoryzonty.pl) i wykupić dostęp (od 7,90 zł).

Za premiery zapłacimy 9,90 zł, zaś za filmy dostępne ekskluzywnie na NH VOD 12,90 zł. Możemy oglądać wybrany tytuł w dowolnym momencie (seans trzeba dokończyć w ciągu 48 godzin od momentu kliknięcia w przycisk „Oglądaj”). Zakup pojedynczego dostępu jest możliwy bezpośrednio na stronie każdego z filmów.

Na fanów wysmakowanego nowohoryzontowego kina czeka też sporo promocji. Za zestaw 15 filmów zapłacimy 49 zł, a za zestaw 30 tytułów 89 zł. Na razie wybieramy spośród 216 tytułów objętych promocją. Po wygaśnięciu okazji w stałej promocji będzie 5 filmów za 40 zł. Tytuły objęte promocją będą specjalnie oznaczone na platformie NH VOD.Zgłoś uwagę