Nowe atrakcje we wrocławskim Aquaparku

Na przełomie stycznia i lutego w Aquaparku otwarte zostaną dwie nowe atrakcje. Do dyspozycji gości będą Tepidarium oraz Halodarium, czyli pomieszczenia wspomagające zdrowotność.

  • fot. Aquapark Wrocław


Zmiany zasad parkowania przy wrocławskim Aquaparku to nie jedyne nowości, jakie czekają na gości Parku Wodnego. Na przełomie stycznia i lutego klienci kompleksu basenów rekreacyjnych skorzystają z dwóch nowych pomieszczeń.

– Przebywanie w nich znakomicie wpłynie na samopoczucie i kondycję. Nowe atrakcje adresowane są przede wszystkim do seniorów – wyjaśnia Anna Hejno, rzeczniczka prasowa WPW S.A.

Tepidarium i Halodarium – co to takiego?

Tepidarium to pomieszczenie wyposażone w ławy oraz ściany ogrzewane za pomocą instalacji wodnej. Temperatura w nim wynosi od 35 do 45 stopni Celsjusza. Dodatkowo pomieszczenie będzie pełniło funkcje aromaterapeutyczne. Starannie dobrane zapachy będą rozpylane z dysz w suficie. Ławy zostały wyłożone trawertynem, zaś ściany dla złagodzenia kamiennego wystroju wykończone są listwami drewnianymi z modrzewu syberyjskiego.

fot. Aquapark Wrocław

Korzystanie z Tepidarium w szczególności polecane jest osobom skarżącym się na problemy z krążeniem, a także bóle stawów i kręgosłupa. Przebywanie w Tepidarium znakomicie wpływa również na poprawę samopoczucia.

Natomiast Halodarium zostało wyposażone w piece podławkowe, mogące nagrzać pomieszczenie do temperatury 80 stopni Celsjusza. Atrakcja wyposażona jest w system dozowania soli suchej, a dodatkowo jedna ze ścian została wykonana z podświetlanych cegiełek solnych. W pomieszczeniu unosić się będzie mgiełka roztworu solnego, rozprowadzana za pomocą dysz w suficie. Wnętrze pomieszczenia zostało wyłożone drewnem Kelo, czyli wyjątkowo wytrzymałym materiałem pochodzącym z naturalnie powalonych sosen z północnej Finlandii.

fot. Aquapark Wrocław

Inhalacje solne polecane są osobom z dolegliwościami układu oddechowego, świetnie wpływają także na kondycję skóry i poprawiają samopoczucie.

Atrakcje szczególnie polecane seniorom

W pomieszczeniach mieści się około 25 osób, a korzystanie z nich zalecane jest przede wszystkim seniorom. Co miesiąc w Aquaparku gości ich około 30 tysięcy.

– Mamy dla nich preferencyjne ceny wejściówek i karnetów. Bardzo zależało nam także na wzbogaceniu oferty o atrakcje dla tej grupy. Oczywiście, do korzystania z Tepidarium i Halodarium zachęcamy także innych naszych gości – zaznacza Anna Hejno.



Zgłoś uwagę