Nowa wypożyczalnia rowerów

Od lipca w Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej przy ulicy św. Antoniego 8 działa wypożyczalnia jednośladów.

  • Wypożyczalnia rowerów we Wrocławiu

    Ten rower ma zachęcać do wypożyczenia jednośladów. To tylko ozdoba, ale nawiązuje kolorystycznie do sprzętu, który można wynająć (fot. Miłosz Turowski)

  • Wypożyczalnia rowerów we Wrocławiu

    Wypożyczalnia na razie oferuje 6 jednośladów (fot. Miłosz Turowski)

  • Wypożyczalnia rowerów we Wrocławiu

    Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej jest czynne od godz. 9 do 20 (fot. Miłosz Turowski)


– W ofercie mamy sześć rowerów typu miejskiego. Mają 26-calowe koła, mogą na nich jeździć kobiety, mężczyźni i także większe dzieci – zapewnia Ewa Czyżewska  z Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej we Wrocławiu.

Kameralna wypożyczalnia nie chce rywalizować z Rowerami Miejskimi. To oferta dla osób, które sporadycznie korzystają z jednośladów. Jeśli pomysł chwyci centrum zamierza rozszerzyć ofertę o przyczepki i foteliki rowerowe dla dzieci. W planach jest także organizacja wycieczek rowerowych po Wrocławiu.

– Wzorujemy się na krajach Beneluxu tam z powodzeniem działają takie wypożyczalnie. My nawiązujemy współpracę z hostelami
i hotelami, które informują o naszej działalności swoich gości – dodaje Ewa Czyżewska.

Rower może wypożyczyć każda pełnoletnia osoba. Wystarczy mieć dokument tożsamości i podpisać oświadczenie, które jest dostępne w języku polskim i angielskim. Zwrotna kaucja wynosi 100 zł. Godzina wynajęcia roweru od 8 zł lub za 35 zł na cały dzień czyli w godzinach pracy centrum od godz. 9 do 20. Rower jest wyposażony w oświetlenie, a także blokadę. Bezpłatnie cykliści otrzymują kaski.  Szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu 71 346 15 34.

Miłosz TurowskiZgłoś uwagę