Nie bądź jeleń, weź paragon

Zimowa odsłona akcji Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu i Izby Skarbowej

  • Przed nami zimowa odsłona akcji Weź paragon

    Przed nami zimowa odsłona akcji Weź paragon


w

 

Podczas tegorocznych ferii zimowych w dolnośląskich miejscowościach, ze szczególnym uwzględnieniem wypoczynkowych, przeprowadzona zostanie akcja „Weź paragon”. Znakiem rozpoznawczym kampanii jest hasło „Weź paragon”, któremu towarzyszy, humorystyczny rysunek Andrzeja Mleczki.

Prowadzona w miejscowościach wypoczynkowych całej Polski przez Ministerstwo Finansów kampania społeczna, ma na celu wzmocnić świadomość społeczną i wiedzę o korzyściach płynących z posiadania paragonu.

Na terenie Dolnego Śląska działania promocyjne prowadzone będą przez Urząd Kontroli Skarbowej we Wrocławiu i Izbę Skarbową we Wrocławiu przy współudziale Miejskiego Rzecznika Konsumentów we Wrocławiu oraz Urzędów Miast i Gmin z terenu Dolnego Śląska. W urzędach pojawią się plakaty i materiały reklamujące kampanię, pozwalające bliżej zapoznać się z jej celami.

PAMIĘTAJMY!!!!!!

Wydanie paragonu w sklepie, barze czy restauracji ma duże znaczenie nie tylko dla kupującego, ale również dla wszystkich podatników. Sprzedający ma obowiązek go wydać. To dowód i gwarancja zapłaty podatku.

Zatem, bierzmy paragony, gdyż:

  1. Ułatwiamy sobie złożenie reklamacji.
  2. Mamy możliwość porównania cen.
  3. Wspieramy uczciwą konkurencję.
  4. Mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani.
  5. Zmniejszamy szarą strefę.
  6. Dokładamy starań, żeby zapłacony przez nas w cenie podatek trafił do budżetu państwa.


Zgłoś uwagę