Nauka pływania w Aquapark Wrocław – ostatnie wolne miejsca

Wrocławski Aquapark, dbając o zdrowie najmłodszych mieszkańców miasta, oferuje lekcje nauki pływania, z których każdego roku średnio korzysta ponad 2500 dzieci. To atrakcyjna oferta i niezapomniana przygoda nie tylko dla dzieci, ale również ich rodziców. Pozostały ostatnie wolne terminy.


Warto zastanowić się, jak utrzymać wysoki poziom aktywności naszych dzieci. W wakacje z pewnością uprawiały sport, pływały, biegały i cieszyły się wolnym czasem. Być może znakomitą alternatywą dla najmłodszych będzie zatem kurs nauki pływania, który niesie za sobą wiele korzyści.

– Pływanie jest dobre w każdym wieku, zarówno dla niemowląt, młodzieży, jak i dorosłych. To także świetna propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, którym w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna jest pomoc w rozwoju fizycznym. Są one szczególnie podatne na choroby cywilizacyjne, takie jak otyłość czy problemy z kręgosłupem. Warto więc działać profilaktycznie – zachęca Kornel Kempiński, kierownik kompleksu basenów rekreacyjnych w Aquaparku Wrocław.

Pływanie to same korzyści

Aktywność w wodzie pozwala na równomierny rozwój mięśni bez obciążania stawów, poprawia formę fizyczną i zwiększa odporność. Jednocześnie to świetna metoda powalająca na wytworzenie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu.

– To naprawdę fajny sport, a odpowiednio nauczane dzieci go uwielbiają. W Aquaparku dużą wagę przywiązujemy do urozmaicenia prowadzonych przez nas zajęć. W programie mamy nurkowanie, naukę pływania różnymi stylami czy sporty wodne. To nie jest nudne pływanie od ściany do ściany, a prawdziwa wodna przygoda – dodaje Kornel Kempiński. 

Warto pamiętać, że na zwiększenie atrakcyjności zajęć wpływa infrastruktura. W Aquaparku dzieci od 6. roku życia mają możliwość korzystania, w zależności od poziomu zaawansowania, z toru wypłyconego na Basenie Pływackim oraz Basenu Sportowego, a także zjeżdżalni, leniwej rzeki i basenu z falą. Karnet obejmuje nie tylko same zajęcia, ale także 2,5-godzinne przebywanie w obiekcie dla dziecka i jego rodzica.

– Po lekcji całą rodziną można korzystać z różnych wodnych atrakcji. Tylko w ten sposób zarazimy wrocławskie rodziny naszą pasją – wyjaśnia Mateusz Dudek, instruktor nauki pływania. – Chcemy, by zajęcia nauki pływania były rodzinnym wyjściem i wspólną zabawą, która pozwala na aktywne i wartościowe spędzanie czasu – dodaje. 

Warto się spieszyć z rezerwacją miejsc

Metoda nauki pływania stosowana w Aquaparku przypadła do gustu wrocławianom. W ubiegłym roku w pojedynczym cyklu z oferty skorzystało średnio ponad 2500 dzieciaków. 

– Zapisy trwają i muszę przyznać, że cieszą się wielkim zainteresowaniem. Zostało jeszcze trochę miejsc, dlatego warto jak najszybciej sprawdzić dostępność i dokonać rezerwacji – zachęca Kempiński.

Ostatnie wolne miejsca:

  • Pierwsze pluski (4 miesiące – 1 rok) 
poniedziałek 16.00, 16.30
środa 16.00
czwartek 16.30
piątek 16.00, 16.30
sobota 13.30
niedziela 10.30
 
  • Maluchy w wodzie (1 – 3 lata)
wtorek 10.30
sobota 14.00
 
  • Rodzic i ja (2 – 5 lat) 
czwartek 12.00, 12.30
 
  • 4-6 lat
wtorek 17.00
czwartek 16.15 
piątek 16.15 
sobota 12.30, 13.15
niedziela 14.00
 
  • 7-9 lat
wtorek 16.15
środa 16.15
sobota 14.15
 
  • 10-13 lat
wtorek 17.00, 17.45, 18.30


Zgłoś uwagę