Nauka pływania w Aquapark Wrocław – trwają zapisy

Wrocławski Aquapark, dbając o zdrowie najmłodszych mieszkańców miasta, oferuje lekcje nauki pływania, z których każdego roku średnio korzysta ponad 2500 dzieci. To atrakcyjna oferta i niezapomniana przygoda nie tylko dla dzieci, ale również ich rodziców.


Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, zatem warto zastanowić się, jak utrzymać wysoki poziom aktywności naszych dzieci. W wakacje z pewnością uprawiały sport, pływały, biegały i cieszyły się wolnym czasem. Wkrótce jednak ponownie zasiądą w szkolnych ławkach i będą musiały poradzić sobie z ciężkimi tornistrami. Być może znakomitą alternatywą dla najmłodszych będzie kurs nauki pływania, który niesie za sobą wiele korzyści.

– Pływanie jest dobre w każdym wieku, zarówno dla niemowląt, młodzieży, jak i dorosłych. To także świetna propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, którym w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna jest pomoc w rozwoju fizycznym. Są one szczególnie podatne na choroby cywilizacyjne, takie jak otyłość czy problemy z kręgosłupem. Warto więc działać profilaktycznie – zachęca Kornel Kempiński, kierownik kompleksu basenów rekreacyjnych w Aquaparku Wrocław.

Pływanie to same korzyści

Aktywność w wodzie pozwala na równomierny rozwój mięśni bez obciążania stawów, poprawia formę fizyczną i zwiększa odporność. Jednocześnie to świetna metoda powalająca na wytworzenie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu.

– To naprawdę fajny sport, a odpowiednio nauczane dzieci go uwielbiają. W Aquaparku dużą wagę przywiązujemy do urozmaicenia prowadzonych przez nas zajęć. W programie mamy nurkowanie, naukę pływania różnymi stylami czy sporty wodne. To nie jest nudne pływanie od ściany do ściany, a prawdziwa wodna przygoda – dodaje Kornel Kempiński. 

Warto pamiętać, że na zwiększenie atrakcyjności zajęć wpływa infrastruktura. W Aquaparku dzieci od 6. roku życia mają możliwość korzystania, w zależności od poziomu zaawansowania, z toru wypłyconego na Basenie Pływackim oraz Basenu Sportowego, a także zjeżdżalni, leniwej rzeki i basenu z falą. Karnet obejmuje nie tylko same zajęcia, ale także 2,5-godzinne przebywanie w obiekcie dla dziecka i jego rodzica.

– Po lekcji całą rodziną można korzystać z różnych wodnych atrakcji. Tylko w ten sposób zarazimy wrocławskie rodziny naszą pasją – wyjaśnia Mateusz Dudek, instruktor nauki pływania. – Chcemy, by zajęcia nauki pływania były rodzinnym wyjściem i wspólną zabawą, która pozwala na aktywne i wartościowe spędzanie czasu – dodaje. 

Warto się spieszyć z rezerwacją miejsc

Metoda nauki pływania stosowana w Aquaparku przypadła do gustu wrocławianom. W ubiegłym roku w pojedynczym cyklu z oferty skorzystało średnio ponad 2500 dzieciaków. Jak będzie w tym sezonie?

– Rozpoczęliśmy już zapisy na wrześniowe zajęcia i muszę przyznać, że cieszą się wielkim zainteresowaniem. Zostało jeszcze trochę miejsc, dlatego warto jak najszybciej sprawdzić dostępność online na naszej stronie i dokonać rezerwacji – zachęca Kempiński.

Zgłoś uwagę