www.wroclaw.pl
-25% zniżka
Rozrywka

Imaginarium: Centrum Wirtualnej Rzeczywistości

Imaginarium to pierwsze we Wrocławiu centrum wirtualnej rzeczywistości. Każdy może tu spełnić marzenia o lataniu, teleportacji, wizycie w kosmosie.

W samym centrum miasta mieszkańcy – od tych 8-letnich do ponad 80-letnich – i odwiedzający Wrocław turyści mogą poznać możliwości najnowocześniejszej technologii, która rewolucjonizuje nie tylko rozrywkę, ale także edukację i biznes. 

Imaginarium to autorski projekt pochodzących Wrocławia braci – Marcina i Krzysztofa Pogroszewskich.

Wyprawa do świata wirtualnej rzeczywistości zaczyna się w Imaginarium od wejścia na stanowisko o wymiarach ok. 3x3 m. Następnie uczestnik zakłada specjalne gogle i bierze do rąk dwa kontrolery. Taki zestaw pozwala nie tylko przenieść się do wybranego miejsca, ale także aktywnie się po nim poruszać. Z reguły wystarczy kilka chwil, by nauczyć się podstawowych funkcji i swobodnie korzystać ze sprzętu.

Odwiedzający Imaginarium mogą obecnie m.in. zanurzyć się w tętniących życiem głębinach oceanu, pozwiedzać układ słoneczny, stanąć na szczycie Mount Everest, polatać nad Nowym Jorkiem, Tokio czy Wrocławiem, tworzyć niezwykłe rysunki i obrazy w trójwymiarze, a nawet używać wirtualnego łuku lub… miecza świetlnego. Programów, gier i aplikacji jest bardzo wiele, więc każdy gość może znaleźć coś odpowiedniego do jego zainteresowań i wieku.

Galeria