Narodowe Forum Muzyki: Koncerty jazzowe i rozrywkowe

Na razie, poza klasyką, w Narodowym Forum Muzyki dominować będzie jazz, ale z czasem w salach okazałego gmachu ma być więcej miejsca na inne gatunki muzyki. Techno chwilowo nie przewidziano, choć wspominał o nim kilka miesięcy temu dyrektor Andrzej Kosendiak, więc kto wie.

 • concha buika

  Concha Buika

 • diane reeves

  Diane Reeves wystąpi w kwietniu w NFM

 • uri caine

  Uri Caine zagra z Kwartetem Lutosławskiego

 • artur rojek

  Artur Rojek wystąpi w NFM 16 listopada


Narodowe Forum Muzyki zainaugurowano 4 września, od teraz to nowa siedziba wrocławskich orkiestr i zespołów wokalnych, jakie dotychczas pracowały w gmachu Filharmonii Wrocławskiej przy Piłsudskiego. W sezonie 2015/2016 czeka wiele atrakcji, głównie dla fanów klasyki. Jednak dla siebie znajdą coś także jazzmani, bo teraz właśnie w Forum odbywać się będą nie tylko koncerty Jazztopadu, ale także wiele specjalnych wydarzeń.

Jazz i muzyka świata

Już teraz trzeba decydować się na zakup biletu na koncert amerykańskiej wokalistki jazzowej Diane Reeves (6 kwietnia), bo ten występ cieszy się sporym zainteresowaniem. Bilety kosztują 90-180 zł.

Jeszcze jesienią przynajmniej dwa fantastyczne wydarzenia. Czekają nas dwa koncerty wokalistek flamenco. Niña Pastori (przeczytacie o niej w Po raz pierwszy w Polsce: Nina Pastori) będzie gwiazdą festiwalu Gitara + Ladies (bo w tym roku to Panie opanują imprezę) już 7 października, a Concha Buika (zwana „królową flamenco”) 10 października (bilety w cenie 60-180 zł). Z kolei 5 listopada znakomity amerykański pianista jazzowy Uri Caine zagra razem z Kwartetm Lutosławskiego własne utwory (bilety kosztują 20-50 zł).  

Muzyka z gier i Artur Rojek

Dla fanów innych gatunków 15 listopada zapowiada się dość ciekawy koncert z muzyką z gier komputerowych. Ścieżki dźwiękowe z ulubionych gier zagra Orkiestra Symfoniczna NFM. Do Forum powoli zaczynają się przekonywać znane postaci polskiej sceny rock’n’rollowej, czy popowej. Przystanek na swojej trasie koncertowej zrobi 16 listopada we Wrocławiu Artur Rojek, przez lata znany jako wokalista zespoły Myslowitz i szef artystyczny Off Festivalu tym razem przyjeżdża z gośćmi i materiałem z pierwszej solowej płyty „Składam się z ciągłych powtórzeń”. Bilety kosztują 80-110 zł.Zgłoś uwagę