Naprawią drogi zniszczone w trakcie przebudowy węzła wodnego

Przy remoncie Wrocławskiego Węzła Wodnego wykorzystano m.in. kilkanaście tysięcy ciężarówek z betonem. Odbiło się to na kondycji dróg, po których jeździły. Dlatego teraz – jeden z wykonawców – firma Mota Engin rozpoczyna remonty ulic, które służyły jako dojazdy do placów budowy.


Prace ruszyły 24 września i mają zakończyć się do końca października. Naprawami zostały objęte ulice: Zalipie, Szachistów, Bora-Komorowskiego, Zakrzowska, Kłokoczycka i Poprzeczna.

 – Szacujemy, że utrudnienia związane z pracami remontowymi potrwają na każdej z ulic od kilku do kilkunastu dni – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

Remont węzła wodnego we Wrocławiu pochłonął setki milionów złotych. Zakres prac był ogromny, a Wrocław i Odra nie miały takich inwestycji od początku XX wieku. Projekt przebudowy Wrocławskiego Węzła Wodnego był jednym z głównych elementów Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej Dorzecza Odry. Część zadań realizuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, część Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. W ramach inwestycji przebudowano również miejskie bulwary, które teraz do odpoczynku wykorzystują mieszkańcy i turyści.Zgłoś uwagę