Największa w Polsce wystawa LEGO we Wrocławiu

Od 17 listopada do 28 stycznia 2018 r. można podziwiać nowe eksponaty z klocków LEGO na największej wystawie w Polsce. Mieści się ona na Stadionie Wrocław, a jej blisko 100 eksponatów rozlokowano na 1700 m2 powierzchni. Niezwykłe atrakcje czekają zarówno na dzieci, jak i dorosłych. 

  • fot. Patryk Załęczny


Otwarcie największej w Polsce, 39. edycji wystawy z klocków LEGO, odbyło się wczoraj, a głównym bohaterem tej uroczystości był kapitan Śląska Wrocław Piotr Celeban, który doczekał się swojej podobizny zbudowanej z 65 tysięcy klocków. Eksponat został wykonany w skali 1:1. To właśnie żywa legenda WKS-u miała odsłonić swoją podobiznę, jednak wówczas pojawił się komunikat, że kapitan Śląska musiał zostać na treningu i w jego imieniu uczynił to dyrektor sportowy klubu Adam Matysek.

Jak się okazało, była to tylko niespodzianka dla licznie zgromadzonych dzieci, które po odsłonięciu kotary przez dyrektora Trójkolorowych, ujrzały stojącego obok swojej podobizny Celebana. To pierwszy piłkarz polskiego klubu, który został zbudowany z klocków LEGO, a w „galerii sław” znalazł się obok takich zawodników jak Robert Lewandowski czy Timo Werner.

– Bardzo się cieszę, że zostałem doceniony. Jednak, aby coś osiągnąć w sporcie, trzeba ciężko pracować i przede wszystkim kochać to, co się robi. Jak to w sporcie bywa, czasami są wzloty, czasami upadki, ale za każdym razem trzeba wstać i iść przed siebie z jeszcze większą motywacją do walki o sukces. Życie sportowca nie trwa wiecznie i wcale nie jest łatwe. Trzeba się odpowiednio odżywiać, dbać o swoje zdrowie i dążyć do tego, aby po zakończeniu kariery, mieć w swojej głowie wiele wspaniałych wspomnień – mówił zadowolony kapitan Śląska Wrocław Piotr Celeban.

Wystawa zlokalizowana jest na Stadionie Wrocław już po raz drugi. Poprzednio, dwa lata temu, cieszyła się ogromnym uznaniem w oczach zwiedzających. Osoby, które widziały poprzednią ekspozycję, tym razem również powinny być usatysfakcjonowane, bowiem obecna edycja wystawy w pełni przedstawia nowe modele budowli z klocków LEGO.

– Na wystawie, którą przed momentem otworzyliśmy, nie ma żadnych rzeczy, które mogliście widzieć, będąc tutaj dwa lata temu. Wszystkie eksponaty i modele są nowe. Wystawa dzieli się na dwie części. Ekspozycje niezwykłych budowli, a także Fun Park, czyli miejsce, gdzie zwiedzający mogą w końcu dotknąć klocków. Chcemy po prostu bawić i uczyć, gdyż wiele modeli ma charakter edukacyjny, a poprzez możliwość interaktywnej nauki, z pewnością wiedza będzie szybciej i lepiej przyswajalna – wyjaśniał zgromadzonym na otwarciu dzieciom organizator wystawy Rafał Szymański.

Wystawa jest mobilna, dlatego też m.in. figura Piotra Celebana będzie prezentowana w różnych miastach w Polsce. Ma to zapewnić zarówno Śląskowi, jak i samemu Wrocławiowi niepowtarzalną reklamę. Jak powstawała figura kapitana WKS-u? Najpierw Celeban wziął udział w długiej sesji fotograficznej tak, aby można było zrobić zdjęcia 3D. Następnie wykonano ciężką i mozolną pracę nad specjalnymi makietami, które w późniejszym etapie przerodziły się w budowę z klocków.

Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO na Stadionie Wrocław

Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO na Stadionie Wrocław

Eventy / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 17 listopada 2017 do 28 stycznia 2018

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz

Poza podobizną Piotra Celebana na wystawie możemy podziwiać m.in. eksponat Roberta Lewandowskiego czy Rafała Sonika wraz ze swoim kładem. Nie zabraknie także prezydenckiego Boeninga 747, mającego prawie 11 metrów długości, czy interaktywnej mapy Europy. Wystawę można oglądać do 28 stycznia 2018 r.Zgłoś uwagę