Jeszcze w tym roku ma powstać przejście dla pieszych na ul. Legnickiej

Jeszcze w tym roku ma być gotowe nowe przejście dla pieszych przez ul. Legnicką. Ułatwi to mieszkańcom, a szczególnie osobom starszym, niepełnosprawnym i rodzicom z wózkami dziecięcymi, dojście do przystanku tramwajowego.

  • Naziemne przejście dla pieszych ma powstać na wysokości ul. Młodych techników. fot.ZDIUM


Przejście ma powstać na wysokości ul. Młodych Techników i ma być wygodną alternatywą dla przeprawy podziemnej. Przetarg na tę inwestycję został ogłoszony w marcu. Teraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta podpisał umowę z wykonawcą. Inwestycja, która obejmuje aktualizację projektu oraz samą budowę, ma potrwać siedem miesięcy. 

Wrocław usuwa bariery

To kolejne przejście naziemne, które powstanie w centrum miasta w rejonie przejść podziemnych. Te drugie często stanowią dużą barierę architektoniczną, szczególnie dla starszych mieszkańców. Wcześniej takie inwestycje zostały zrealizowane w rejonie placu Jana Pawła II, na ul. Świdnickiej, placu Strzegomskim i rondzie Reagana. 

O naziemne przejście od lat apelowali mieszkańcy, aktywiści miejscy oraz rada osiedla. Teraz inwestycja staje się faktem. Oprócz pasów dla pieszych powstanie tam również przejazd rowerowy oraz sygnalizacja świetlna.

Prace wykona firma Zaberd a inwestycja kosztuje około 1,5 mln zł. Zgłoś uwagę