Wrocławskie uczelnie na Ukrainie szukają kandydatów na studia

Charków, Kijów i Odessa – to jedne z najważniejszych ośrodków akademickich Ukrainy. W tych miastach przedstawiciele projektu „Teraz Wrocław” (ARAW) wraz z uczelniami partnerskimi wezmą udział w najważniejszych targach edukacyjnych.

  • Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków

    Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków


Na Ukrainie przedstawiciele szkół wyższych oraz Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która koordynuje projekt „Teraz Wrocław”, spędzą ponad dziesięć dni. W tym czasie przede wszystkim wezmą udział w targach edukacyjnych w Kijowie oraz w Charkowie i Odessie.

Uczelnie wrocławskie, które biorą udział we wspólnej promocji w Charkowie, Kijowie i Odessie to:

· Politechnika Wrocławska;

· Uniwersytet Wrocławski;

· Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu;

· Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu;

· Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu;

· Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu;

· Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Pałac Sportu, stolica i szkoły w Odessie

Pierwszym przystankiem na trasie delegacji Wrocławia jest Charków. Organizowane tam Międzynarodowe Targi Edukacyjne to cykliczna impreza. Do Pałacu Sportu na prezentacje wielu zagranicznych wystawców przychodzą rzesze odwiedzających. W ramach targów odbędzie się spotkanie dedykowane kandydatom wybierającym się na studia do Wrocławia – prezentacja projektu, konkurs z nagrodami oraz indywidualne konsultacje.

Organizowane w Kijowie Międzynarodowe Targi Edukacyjne „Education Abroad 2018” odwiedza zazwyczaj ok 5 tysięcy osób. Wiosenna edycja największych targów edukacyjnych na Ukrainie cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na czas ich przeprowadzenia – tuż przed rozpoczęciem rekrutacji. Świetna okazja do podjęcia decyzji przez osoby, które jeszcze zastanawiają się nad wyborem kierunku i miejsca studia.

W Odessie wrocławianie wezmą udział w spotkaniu z absolwentami miejscowych szkół pt. „Studia w Polsce”. W programie są: prezentacje, panelu ekspercki, indywidualne konsultacje dotyczące wyboru uczelni, kierunku studiów, procedury rekrutacji.

Organizatorzy otrzymają materiały informacyjne o Wrocławiu i wrocławskich uczelniach. Będą one dystrybuowane w odesskich szkołach i na uczelniach.

Projekt ”Teraz Wrocław”: Ambitni studenci ze wschodniej Ukrainy

dp/w

Zgłoś uwagę