wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławskie uczelnie na Ukrainie szukają kandydatów na studia

Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków

Charków, Kijów i Odessa – to jedne z najważniejszych ośrodków akademickich Ukrainy. W tych miastach przedstawiciele projektu „Teraz Wrocław” (ARAW) wraz z uczelniami partnerskimi wezmą udział w najważniejszych targach edukacyjnych.

Reklama

Na Ukrainie przedstawiciele szkół wyższych oraz Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która koordynuje projekt „Teraz Wrocław”, spędzą ponad dziesięć dni. W tym czasie przede wszystkim wezmą udział w targach edukacyjnych w Kijowie oraz w Charkowie i Odessie.

Uczelnie wrocławskie, które biorą udział we wspólnej promocji w Charkowie, Kijowie i Odessie to:

· Politechnika Wrocławska;

· Uniwersytet Wrocławski;

· Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu;

· Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu;

· Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu;

· Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu;

· Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Pałac Sportu, stolica i szkoły w Odessie

Pierwszym przystankiem na trasie delegacji Wrocławia jest Charków. Organizowane tam Międzynarodowe Targi Edukacyjne to cykliczna impreza. Do Pałacu Sportu na prezentacje wielu zagranicznych wystawców przychodzą rzesze odwiedzających. W ramach targów odbędzie się spotkanie dedykowane kandydatom wybierającym się na studia do Wrocławia – prezentacja projektu, konkurs z nagrodami oraz indywidualne konsultacje.

Organizowane w Kijowie Międzynarodowe Targi Edukacyjne „Education Abroad 2018” odwiedza zazwyczaj ok 5 tysięcy osób. Wiosenna edycja największych targów edukacyjnych na Ukrainie cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na czas ich przeprowadzenia – tuż przed rozpoczęciem rekrutacji. Świetna okazja do podjęcia decyzji przez osoby, które jeszcze zastanawiają się nad wyborem kierunku i miejsca studia.

W Odessie wrocławianie wezmą udział w spotkaniu z absolwentami miejscowych szkół pt. „Studia w Polsce”. W programie są: prezentacje, panelu ekspercki, indywidualne konsultacje dotyczące wyboru uczelni, kierunku studiów, procedury rekrutacji.

Organizatorzy otrzymają materiały informacyjne o Wrocławiu i wrocławskich uczelniach. Będą one dystrybuowane w odesskich szkołach i na uczelniach.

Projekt ”Teraz Wrocław”: Ambitni studenci ze wschodniej Ukrainy

dp/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama