Na Ostrowie Tumskim otwarto InfoCentrum

W nowopowstałym InfoCentrum można zdobyć informacje na temat historii Ostrowa Tumskiego, atrakcji turystycznych i wydarzeń kulturalnych planowanych we Wrocławiu. To także miejsce, gdzie można szukać danych dotyczących poradni prawnych i rodzinnych.

  • W otwarciu InfoCentrum uczestniczyli Anna Szarycz, wiceprezydent Wrocławia, i arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski


- Długo szukaliśmy odpowiedniej lokalizacji dla tego punktu. Chodziło o to, aby było łatwo dostępne i widoczne. W końcu udało się wygospodarować te pokoje – mówił arcybiskup Józef Kupny, o otwartym w poniedziałek 22 czerwca InfoCentrum.

Punkt informacyjny zajmuje niewielki hol oraz dwa pokoje na piętrze w gmachu przy pl. Katedralnym 1. To tuż przy Katedrze, wejście do InforCentrum schowane jest pod arkadami. Do zagospodarowania będą jeszcze dwa pomieszczenia. – Zależy nam, aby osoby zwiedzające Ostrów Tumski mogły spędzić tu więcej czasu, dowiedzieć się więcej niż z przewodników.

InfoCentrum to wspólny pomysł wrocławskiej kurii i władz Wrocławia, które dofinansowały projekt.

W punkcie informacyjnym znajdują się materiały dotyczące m.in. historii Ostrowa Tumskiego, Wrocławia i regionu, plan wydarzeń kulturalnych i artystycznych, także imprez związanych z Europejską Stolicą Kultury 2016 i The World Games 2017.

Jest także druga część działalność InfoCentrum: społeczna. Osoby w potrzebie mogą tu szukać wiadomości na temat bezpłatnych poradni prawnych i rodzinnych we Wrocławiu, a także innych form wsparcia zdrowotnego, socjalnego, psychologicznego.

Więcej wiadomości o InfoCentrum na stronie internetowej: www.infocentrum.wroclaw.pl.Zgłoś uwagę