Na Maślicach powstanie CAL

Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na budowę Centrum Aktywności Lokalnej (CAL) na Maślicach. Ma ono powstać przy ul. Suwalskiej 11. Będzie 12-tym CAL-em we Wrocławiu.

  • zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay


Jednokondygnacyjny budynek przykryty będzie płaskim dachem z wydzielonymi sektorami na zieleń oraz na panele fotowoltaiczne. Zaprojektowany został jako dostępny dla osób niepełnosprawnych. Autorem projektu jest wrocławska pracownia arch_it.

We wnętrzach maślickiego CAL-u będą się mieścić biblioteka publiczna, klub seniora oraz siedziba Rady Osiedla Maślice. Budynek ma także posiadać salę wielofunkcyjną z zapleczem oraz sale do zajęć. Stanie na działce sąsiadującej z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 12 przy ulicy Suwalskiej.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację prac. Następnie, przez 36 miesięcy, ma odpowiadać za pielęgnację zieleni wokół budynku. W dokumentacji przetargowej wprowadzono zapis, że w przypadku gdy drzewa, krzewy i trawa nie zachowają żywotności przez 3 lata, wykonawca będzie zobowiązany do uzupełnienia nasadzeń.

Oferty w ogłoszonym przetargu przyjmowane są w terminie do dnia 15 maja 2020.

Przeczytaj także: Sieć Centrów Aktywności Lokalnej podczas pandemiiZgłoś uwagę