Na Kowalach powstaje nowe miejsce spotkań

Na zielonym terenie przy ul. Ełckiej najpierw powstanie plac zabaw, siłownia terenowa, alejki spacerowe i mały amfiteatr, a następnie miasto wybuduje tam Centrum Aktywności Lokalnej. Pierwsze prace już się zaczęły.

  • Tak ma zostać zagospodarowany teren wokół nowego Centrum Aktywności Lokalnej na Kowalach.


Na początek na Kowalach zostanie zrealizowany projekt z WBO. – Na zielonym terenie zrobimy plac zabaw dla dzieci młodszych, plac zabaw dla dzieci starszych, siłownię terenową, wybudujemy alejki i umieścimy małą architekturę. Później po sąsiedzku wybudujemy Centrum Aktywności Lokalnej – zapowiedział w czerwcu Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Inwestycje są już w realizacji. Na budowie pojawił się ciężki sprzęt. Na razie w ramach projektu z WBO, który zakłada budowę placu zabaw, siłowni na powietrzu i alejki spacerowej oraz oczywiście ustawienie małej architektury, typu ławki, kosze na śmieci. Pojawi się też więcej zieleni.
Kiedy te prace się zakończą, rozpocznie się budowa Centrum Aktywności Lokalnej.

Przetarg na tę inwestycję Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił w trybie zaprojektuj i wybuduj. W tej chwili trwa projektowanie obiektu. Nowy budynek, który zostanie zbudowany na Kowalach ma mieć około 160 metrów kwadratowych powierzchni. Salę spotkań, pomieszczenia socjalne z aneksem, biuro Rady Osiedla, dwie ogólnodostępne toalety, pomieszczenia techniczne i gospodarcze. Przy budynku powstanie podjazd dla osób niepełnosprawnych, parking dla aut oraz stojaki na rowery.

Według planów budynek CAL ma zostać ukończony w pierwszym kwartale 2021 roku.

Przybywa miejsc spotkań na osiedlach

W ubiegłym tygodniu we Wrocławiu otwarto CAL przy ul. Prądzyńskiego. To miejsce spotkań dla dzieci i młodzieży, mieszkańców, seniorów, lokalnych przedsiębiorców i NGO.

Czytaj więcej: Największe we Wrocławiu Centrum Aktywności Lokalnej rusza przy Prądzyńskiego [ZDJĘCIA]

Na 8 stycznia planowane jest otwarcie drugiego centrum w tamtej okolicy, przy ul. Traugutta. Zarząd Inwestycji Miejskich przygotowuje się też do realizacji podobnej inwestycji przy ul. Bałtyckiej 8 na osiedlu Różanka. Tam też powstanie Centrum Aktywności Lokalnej. W środku powstaną nowe przestrzenie, oprócz tych do spotkań, również dobrze wyposażone zaplecze, m.in. z aneksem kuchennym i salą do przewijania dzieci. W ramach zagospodarowania terenu wykonane będą także: miejsca parkingowe, chodniki, przyłącza i stojaki na rowery. Uporządkowana zostanie zieleń.

W połowie maja ubiegłego roku Jacek Sutryk zapowiedział, że nowe lokalne miejsce spotkań powstanie też na Księżu Małym przy ul. Rybnickiej. Będzie to też miejsce dla Rady Osiedla i Klubu Seniora. – Budowanie lokalnych wspólnot jest niezwykle ważne, dlatego inwestujemy w kolejne – mówił wtedy prezydent Wrocławia. Zgłoś uwagę