MPK powołało Radę Konsultacyjno-Doradczą

Przedstawiciele świata nauki, byli prezesi MPK i aktywiści będą doradzać wrocławskiemu przewoźnikowi. Powołana przez prezesa MPK rada ma być organem pomocniczym i opiniotwórczym. To właśnie z jej członkami spółka będzie konsultować wszystkie ważne działania.

  • Rada składa się z ludzi nauki, aktywistów i byłych prezesów MPK.


Do rady zostali zaproszeni naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego, którzy wspierają MPK swoją wiedzą wynikającą z prowadzonych badań i analiz. Nieocenione jest również doświadczenie byłych prezesów MPK, którzy prowadzili spółkę przez wiele lat w różnych realiach. Istotne dla rady są także opinie miejskich aktywistów, którzy patrzą na komunikacją oczami pasażerów.

- Jestem otwarty na wszystkie środowiska, które wyrażają konstruktywne opinie na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Dzięki radzie mogę czerpać z doświadczeń i wiedzy tak różnych osób z wielu środowisk. Wszystkim nam zależy na wprowadzaniu jak najlepszych rozwiązań komunikacyjnych. Jestem przekonany, że podczas kolejnych spotkań urodzi się wiele cennych i pożytecznych pomysłów.

Eksperci z Politechniki zwrócili uwagę, że część planowanych zmian można testować w środowisku komputerowym przed ich wdrożeniem. Dotyczy to wielu aspektów funkcjonowania komunikacji, od organizacji ruchu, przez planowanie tras, rozkładów czy nawet zakup taboru.

- Rada Konsultacyjno-Doradcza pozwala na wymianę poglądów i opiniowanie nowych rozwiązań przez doświadczone osoby. Jest to bardzo dobry krok w stronę polepszania jakości usług transportu publicznego. Mam nadzieję, że uda nam się wdrożyć zmiany, które docenią mieszkańcy bo to dla nich pracujemy – mówi mgr. inż. Łukasz Wolniewicz z Politechniki Wrocławskiej.

Rada Konsultacyjno-Doradcza będzie się spotykać cyklicznie raz w miesiącu. Wśród jej członków są m.in.  były prezes MPK Władysław Smyk, Maciej Różański z Akcji Miasto, mgr. inż. Łukasz Wolniewicz oraz dr inż. Franciszek Restel z Politechniki Wrocławskiej, a także Błażej Zając z Porozumienia Wschód-Zachód.Zgłoś uwagę