Memoriał Tomasza Jędrzejaka na początek sezonu żużlowego we Wrocławiu

31 marca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zorganizowany zostanie Memoriał Tomasza Jędrzejaka. To wydarzenie otworzy tegoroczny sezon żużlowy w stolicy Dolnego Śląska.

  • śp. Tomasz Jędrzejak, fot. wts.pl


Tomasz Jędrzejak w klubie WTS Sparta spędził aż 12 sezonów. W tym czasie sięgnął po dwa tytuły Drużynowego Wicemistrza Polski, a także po najcenniejsze trofeum w karierze – Indywidualne Mistrzostwo Polski. 

31 marca 2019 roku na Stadionie Olimpijskim zorganizowany zostanie Memoriał Tomasza Jędrzejaka, który zmarł 14 sierpnia 2018 roku. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany żonie i córkom wieloletniego kapitana wrocławskiej Sparty.

Co więcej, w Memoriale zawodnicy wystartują na własny koszt, a wszyscy zaangażowani w organizację imprezy będą pracowali na zasadzie wolontariatu. Potwierdzono już udział w zawodach dwóch liderów Sparty Wrocław Macieja Janowskiego i Taia Woffindena.

– Tomek był wspaniałym zawodnikiem, naszym kapitanem i przyjacielem, dla wielu wzorem do naśladowania. Memoriał jest dla nas bardzo ważny i wierzę, że będzie też nadzwyczajnym wydarzeniem dla całej żużlowej Polski. Bardzo nam zależy na tym, aby Memoriał Tomasza Jędrzejaka miał wysoką rangę. Organizacja tego turnieju na otwarcie sezonu żużlowego 2019 ma temu służyć – mówi Krystyna Kloc, przewodnicząca Rady Nadzorczej WTS-u Sparty Wrocław.

Czytaj także: Grand Prix wraca do korzeni

Zgłoś uwagę