Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Marszałek wspiera organizację The World Games 2017

Pięć milionów złotych z budżetu samorządu województwa przeznaczy marszałek Cezary Przybylski na Igrzyska Sportowe The World Games 2017. Umowę w tej sprawie podpisali w środę marszałek i prezydent Wrocławia

  • Władze Wrocławia i samorządu województwa dolnośląskiego, fot. umwd


10. Igrzyska Sportowe The World Games 2017 rozpoczną się 20 lipca we Wrocławiu. Na dziesięć dni do Wrocławia przyjedzie kilka tysięcy zawodników i tysiące kibiców. - Zaangażowaliśmy się w organizację The World Games, ponieważ zawody w ramach igrzysk zaplanowano nie tylko w stolicy Dolnego Śląska, lecz także w Świdnicy, Jelczu-Laskowicach, Trzebnicy i na lotnisku w Szymanowie. To ważne wydarzenie, które promuje nie tylko Wrocław, ale cały Dolny Śląsk - mówi Cezary Przybylski.

Marszałek samorządu dolnośląskiego podpisał w środę 28 czerwca porozumienie z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem o zaangażowaniu się samorządu wojewódzkiego w organizację imprezy. Umowa zakłada, że z 5 mln zł z kasy marszałka zostanie przeznaczone na wydarzenia TWG 2017.

- To największa międzynarodowa impreza sportowa, jaką kiedykolwiek zorganizowano na Dolnym Śląsku - podkreśla Rafał Dutkiewicz. Prezydent Wrocławia zapewnia, że wszystkie obiekty są już gotowe na przyjęcie sportowców. W sobotę 1 lipca otwarty zostanie tor wrotkarski. Na placu Nowy Targ zostaną jeszcze zamontowane ścianki do wspinaczki. - Są jeszcze bilety na wydarzenia The World Games, chociaż rozchodzą się coraz szybciej. Dlatego namawiałbym, żeby nie czekać z ich kupnem do ostatniej chwili - mówi Rafał Dutkiewicz.

Ceremonia otwarcia igrzysk The World Games 2017

Ceremonia otwarcia igrzysk The World Games 2017

Wydarzenia sportowe / TWG 2017 / Widowisko / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 20 lipca 2017 19:00

Miejsce Stadion Wrocław

Zobacz


Zgłoś uwagę