Maciej Janowski nadal będzie jeździć we Wrocławiu

Maciej Janowski nadal będzie zawodnikiem Betard Sparty Wrocław. Klub oficjalnie poinformował o przedłużeniu umowy z zawodnikiem.

  • fot. Paweł Prochowski

    fot. Paweł Prochowski


"Wspaniały zawodnik i ikona klubu"

– Trudno nawet sobie wyobrazić, bym miał przekazać kibicom inną informację dotyczącą Maćka. To wspaniały zawodnik i ikona naszego klubu. Jestem dumny, że Betard Sparta ma takiego kapitana. Maciek to wielki sportowiec, niezwykle utalentowany i pracowity, z roku na rok coraz bardziej doświadczony. Myślę, że największe sukcesy, zarówno indywidualne jak i drużynowe, są ciągle przed nim, pomimo, że wielu już teraz może mu pozazdrościć tak bogatego sportowego życiorysu. Mamy jasno wytyczone cele na 2021 rok i wspólnie skupiamy się, by udało się je zrealizować w stu procentach – mówi Andrzej Rusko, prezes WTS.

Maciej Janowski był liderem zespołu w sezonie 2020. To dzięki jego występom - zwłaszcza w meczach o brązowy medal - wrocławianie zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu.

"Nie wyobrażałem sobie innego scenariusza"

– Ja też nie wyobrażam sobie w tym momencie innego scenariusza. Wrocław to jest mój dom, a wrocławscy kibice sprawiają, że na olimpijskim czuję się lepiej niż na jakimkolwiek innym stadionie na świecie. Mam nadzieję, że w końcu zrealizujemy tu wspólnie nadrzędny cel, jakim jest Mistrzostwo Polski. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie wrocławska ekipa będzie miała naprawdę dużo sportowych argumentów. Nie mogę doczekać się aż poznamy wszystkie karty w talii – pierwszą już znacie. Do zobaczenia w mieście i na torze! – mówi Janowski.

Dla wychowanka Sparty będzie to trzynasty sezon spędzony we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska startuje od 2007 roku, z dwuletnią przerwą na jazdę w Tarnowie (2012-2013).Zgłoś uwagę