„Los Mimos” – premiera we Wrocławskim Teatrze Pantomimy

W piątek 4 i w sobotę 5 września premiera nowego spektaklu WTP – „Los Mimos” pod opieką artystyczną Leszka Bzdyla. 

  • Agnieszka Kulińska i Jan Kochanowski w „Los Mimos”/fot. Natalia Kabanow

  • Agnieszka Charkot i Artur Borkowski w „Los Mimos”/fot. Natalia Kabanow

  • Agnieszka Dziewa i Izabela Cześniewicz w „Los Mimos”


Spektakl, który otwiera nowy sezon artystyczny 2020/2021 obejrzymy w Ogrodzie, czyli na scenie letniej Wrocławskiego Teatru Pantomimy przy Alei Dębowej 16. 

Przedstawienie „Los Mimos” jest zbiorową kreacją zespołu WTP pod opieką artystyczną dyrektora artystycznego Leszka Bzdyla. Twórcy przygotowali widowisko na wskroś współczesne, nawiązujące do tradycji barokowego teatru popularnego, z którego wywodzi się europejska pantomima. Przywołując klasyczne rozwiązania mimicznej improwizacji z ducha dell’arte i arlekinady, mimowie pragną bawić, zaskakiwać, wywracać do góry nogami realistyczne pojmowanie rzeczywistości.

Roślinność ogrodu wrocławskiej pantomimy i fasada budynku - siedziby WTP tworzą w „Los Mimos” naturalną scenografią. Ogród staje się dla mieszkańców przestrzenią spełnienia, udręki, dojrzewania i odchodzenia.

Z domu, otwartego w końcu po zakończeniu epidemii, wychodzą jego mieszkańcy. Rodzina Barona i Baronowej, ich goście oraz służba uwikłani są w szereg intryg i nie do końca oczywistych relacji.

Los Mimos

Los Mimos

Pantomima
Termin od 4 września 2020 do 13 września 2020

Miejsce Wrocławski Teatr Pantomimy

Zobacz

Bilety online (30 zł/ normalny, 20 zł/ulgowy) dostępne na stronie teatru w zakładce „repertuar”.

mat. red.Zgłoś uwagę