LATO 2015 - najlepsze kierunki lotów na wakacje [cz. II BARCELONA]

Wakacje za pasem, dlatego warto pomyśleć gdzie je najlepiej spędzić. Wrocławskie lotnisko oferuje w sezonie wiele przelotów czarterowych do najlepszych europejskich kurortów, ale na plażę i do słońca za rozsądne pieniądze zabiorą nas też niskokosztowe linie lotnicze. Właśnie wśród ich oferty wybraliśmy najlepsze kierunki lotów z Wrocławia na lato 2015. Drugą częśc poświęciliśmy Barcelonie. 


Przez cały tydzień zabieramy do jednego z miejsc, w którym warto spędzić wakacje a do tego koszt podróży nie zrujnuje naszego portfela. Zaproponujemy kierunki idealne dla paczki znajomych, rodziny, czy zakochanych, będzie też coś dla patriotów. W drugiej części polecamy Barcelonę, miasto niezwykłej architektury i piłki nożnej. 

Barcelona - miasto jak z bajki

Barcelona przyciąga turystów swoim urokiem, niezwykłą architekturą i… piłką nożną. Drugie największe miasto Hiszpanii od zawsze rywalizuje o prym z królewskim Madrytem, nie tylko na boisku. Choć dla jej mieszkańców Hiszpania i Katalonia to dwa kompletnie różne światy.
 

Barcelona ma wiele twarzy, jej najbardziej znane to wspaniała architektura, zabytki i jeden z najsłynniejszych klubów piłkarskich na świecie. Ale Barcelona to też wszystko, co kojarzy nam się z Półwyspem Iberyjskim – wino, słońce i świeże owoce morza, którymi możemy delektować się na ciągnącej się kilometrami plaży. A wszystko dostępne prosto z Wrocławia.

KONKURS: Na koniec cyklu artykułów (29 czerwca) ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będą zestawy gadżetów Portu Lotniczego Wrocław, m.in. koszulki, notesy i smycze. 

Swój niepowtarzalny styl Barcelona w dużej mierze zawdzięcza Antonio Gaudiemu – katalońskiemu architektowi i inżynierowi secesyjnemu, który zachwycał swoimi zaskakującymi pomysłami. Wśród nich jest najbardziej znana budowla miasta, czyli Sagrada Familia – Świątynia Świętej Rodziny. Największy projekt architekta…wciąż powstaje. Budowa toczy się od 1882 roku. Co ciekawe, widać ją z każdego miejsca w Barcelonie.

Gaudi jest autorem wielu znanych budynków mieszkalnych, w tym Casa Mila, charakteryzującego się pofałdowaną fasadą, brakiem ścian nośnych i...kątów prostych. Na chcących poczuć się jak w bajce turystów czekają tzw. Ogrody Gaudiego – niezwykły park w dzielnicy Gracia, w którym budynki przypominają domki z piernika. 

Gaudi i jego budowle rozsławiały miasto przez wieki. Dziś jego pracę wykonują boiskowi rzemieślnicy – FC Barcelona, „Duma Katalonii” przyciąga do miasta tysiące miłośników piłki nożnej. Legendarny klub i jego nie mniej znany stadion Camp Nou to kolejne powody, by zawitać do tego pięknego miasta.
- Liczba atrakcji w Stolicy Katalonii jest nie do opisania. Znajdzie się tu coś dla fanów zwiedzania, ale jest to także świetne miejsce do letniego wypoczynku – przekonuje Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław. Jeśli więc nie starczyło czasu, by zrobić wszystko, pamiętajmy o napiciu się wody z fontanny przy Plaça Catalunya – ma to gwarantować powrót Barcelony.

Kiedy: Do Barcelony (Girony) dostaniesz się z Portu Lotniczego we Wrocławiu w każda środę i niedzielę.

 Za ile: Od 508 zł* (Ryanair), wylot np. 29 lipca *ceny aktualne na dzień 23 czerwca za podróż w dwie strony z bagażem podręcznym

Zgłoś uwagę