W Kobierzycach powstał labirynt w kukurydzy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Od soboty, 5 września, będzie można znowu pobłądzić w wielkim labiryncie na polu kukurydzy. Przed rokiem pole pod Kobierzycami odwiedzały setki osób. W tym roku labirynt jest jeszcze większy – zajmuje ponad półtora hektara. Atrakcja jest tuż za Wrocławiem, przy drodze krajowej nr 8, na wysokości Kobierzyc.

  • fot.dronwroclaw.pl

  • fot.dronwroclaw.pl

  • fot.dronwroclaw.pl

  • fot.dronwroclaw.pl

  • fot.dronwroclaw.pl


By go stworzyć, wiosną zasiano 100 tysięcy roślin. Posadzono je na powierzchni ponad półtora hektara. Zobaczcie, jak labirynt prezentował się w ubiegłym roku.

Do labiryntu można wybrać się na własną rękę. Wjazd na pole znajduje się po lewej stronie, jadąc z Wrocławia w kierunku Kobierzyc.
Teraz labirytn znajduje się bliżej Kobierzyc, w pobliżu zbiegu drogi nr 8 i drogi na Pełczyce. Jeżeli wybierzecie się komunikacja zbiorową do Kobierzyc, dojedziecie autobusem linii 862 z Dworca Głównego lub 872, 882, 892 i 852 z pętli na Krzykach. Do samego pola będziecie musieli wtedy dotrzeć na piechotę, kierując się krajową 8 w stronę Magnic. 

Otwarcie wielkiego labirytnu zaplanowano na sobotę, 5 września. W programie imprezy, która rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do godz. 17.00, są: niespodzianki w labiryncie, pokazy sprzętu rolniczego, koncerty zespołów muzycznych oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych.


Czytaj więcej: Skąd wziął się pomysł na labirynt w kukurydzy?

jk/bej

Zgłoś uwagę