Kupując kubek Śląska, możesz pomóc dzieciom z Przylądka Nadziei

Piłkarski Śląsk nawiązał współpracę z Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Tym samym wrocławski klub będzie wspierał organizację w zdobywaniu środków na pomoc dla dzieci chorujących na nowotwory. Do sprzedaży trafiły specjalne kubki z herbem WKS-u, z których część dochodu zostanie przeznaczona na leczenie pacjentów Przylądka Nadziei.


– Cieszymy się, że wspierając działania Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, możemy wspólnie zrobić wiele dobrego. Nawiązanie współpracy z partnerem, który realizuje tak szlachetne idee, to dla nas powód do dumy – podkreśla Piotr Waśniewski, prezes zarządu WKS-u. – Zależy nam, aby zawodnicy Śląska regularnie spotykali się z podopiecznymi Przylądka Nadziei, bowiem dzięki swojej aktywności, pomogą Fundacji dotrzeć z przekazem do szerokiej grupy odbiorców – zaznacza.

Jak można pomóc?

Do sprzedaży trafiły kubki Śląska Wrocław oznakowane specjalną naklejką. Nabywając ten gadżet, można wesprzeć działania Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, gdyż na jej konto trafi 5 zł ze sprzedaży każdego takiego produktu.

Kubki w cenie 25 zł dostępne są w oficjalnym sklepie WKS-u VitaSport przy ul. Legnickiej 55F, na Wyspie Kibica w Arkadach Wrocławskich oraz on-line na: sklep.slaskwroclaw.pl. Kupić je będzie można również podczas meczów Śląska rozgrywanych na Stadionie Wrocław. Najbliższa możliwość już w sobotę, kiedy to podopieczni trenera Lavićki na własnym obiekcie podejmą Górnika Zabrze.

Przekazanie części dochodu ze sprzedaży oficjalnych klubowych produktów na leczenie dzieci chorujących na nowotwory to nie pierwsza wspólna inicjatywa wrocławskiego klubu i Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Piłkarze Śląska już wcześniej angażowali się w akcję #PokaPITa, czy też zachęcali do rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Zawodnicy WKS-u będą również cyklicznie odwiedzać młodych pacjentów w Przylądku Nadziei. 

– Jesteśmy dumni, posiadając tak wspaniałych ambasadorów w swoich szeregach. Cały zespół Śląska angażuje się w działania Fundacji i wspiera naszych małych pacjentów. Dzieci, które leczą się w Przylądku to prawdziwi wojownicy – tacy, jakimi są profesjonalni piłkarze – mówi prezes Fundacji Przemek Pohrybieniuk.Zgłoś uwagę