wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Znani wrocławianie polecają filmy. Rafał Dutkiewicz w Nowych Horyzontach

Programerzy w obydwu wrocławskich kinach w jednym czasie wpadli na podobny pomysł, a idea jest genialna w swej prostocie. Poprosić znanych wrocławian, aby zaproponowali widzom swój ulubiony film i o nim potem porozmawiać. W Nowych Horyzontach już 17 kwietnia były prezydent Rafał Dutkiewicz i seans jego ulubionego „Lotu nad kukułczym gniazdem”.

Reklama

Cykl „Moje filmy” w Nowych Horyzontach

W arthousie pierwszym z gości nowego cyklu była ceniona pisarka Olga Tokarczuk, laureatka ubiegłorocznej Międzynarodowej Nagrody Bookera za „Biegunów”.

W kwietniu gościem Nowych Horyzontów będzie były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Były prezydent Wrocławia dla widzów wybrał „Lot nad kukułczym gniazdem” Miloša Formana, jeden z nielicznych filmów, który nagrodzono Oscarem we wszystkich pięciu najważniejszych kategoriach (aktor, aktorka, scenariusz, reżyseria, najlepszy film).
 

„Moje filmy” z Rafałem Dutkiewiczem: Lot nad kukułczym gniazdem

Dramat
Termin 17 kwietnia 2019 19:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Kolejnymi gośćmi cyklu „Moje kino” będą 15 maja Lech Janerka - muzyk, kompozytor i autor tekstów (film Yesterday), a 12 czerwca Jan Miodek - profesor nauk humanistycznych, językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim (film Dzień świra)

„Energia Wrocławia” w DCF-ie

Pierwszym gościem cyklu był Konrad Imiela, który wybrał film „Człowiek, który spadł na ziemię” angielskiego reżysera Nicolasa Roega. W marcu gwiazdą cyklu będzie pisarz Marek Krajewski, który zdecydował się polecić widzom francuski film „36” Oliviera Marchala. To mocne policyjne kino, dynamiczne, niepokojące, a w rolach rywalizujących ze sobą policjantów – Gérard Depardieu i Daniel Auteuil.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama