wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. X Studencki Festiwal Pianistyczny w Akademii Muzycznej
plakat wydarzenia materiały prasowe
plakat wydarzenia

Od środy 30 stycznia do niedzieli 3 grudnia potrwa pianistyczny festiwal organizowany przez Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego. Jego gwiazdami będą studenci klas fortepianu, którzy przygotowali bogaty program z utworami Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego. Każdego dnia jeden koncert rozpoczynający się o 19.00. Wstęp na festiwal jest wolny!

Reklama

Posłuchaj minirecitali studentów

Pomysł na festiwal jest genialny w swej prostocie, zwłaszcza że we Wrocławiu recitali pianistycznych (a nawet minirecitali) jest niewiele w ciągu sezonu, a przyjazd kilku, nawet wysokiej klasy gwiazd, nie zaspokoi pragnienia posłuchania klasyki.

Tymczasem studenci wrocławskiej Akademii Muzycznej wykonają kilkanaście programów (wszystko w ciągu pięciu dni), w których znajdzie się miejsce zarówno na Chopinowskie evergreeny, jak i może mniej znane szerokiej widowni sonaty Karola Szymanowskiego, czy miniatury Ignacego Jana Paderewskiego.

X Studencki Festiwal Pianistyczny

X Studencki Festiwal Pianistyczny

Koncert / Klasyczna
Termin od 30 stycznia 2019 do 3 lutego 2019

Miejsce Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Zobacz

Miniatury i większe formy, ballady i sonaty

Każdy z koncertów (od 30 stycznia do 3 lutego) rozpoczynać się będzie o 19.00, a w programie zaplanowano kilkunastominutowe występy każdego ze studentów. Niektórzy wybrali serię większych utworów – Chopinowskie ballady, scherza, albo miniatur, inni całe formy, jak sonaty (m.in. wiolonczelową Chopina, gdzie zagra student klasy wiolonczeli ora, tym razem pedagog, profesor Magdalena Blum).

Wstęp na wszystkie występy w sali koncertowej Akademii Muzycznej jest wolny.

Wśród wykonawców Joanna Okulewicz, Klaudia Szybiak, Mateusz Słowikowski, Anel Toishybekova, Kamil Bednorz, Stanisław Tomaszewski, Michał Skowronek, Agata Kantor, Lilia Tarasenko, Viktoria Biełło, Marta Sowa, Daria Wilsz, Paulina Kukuczka, Piotr Niemiec, Barbara Osada, Mateusz Mikołajczak i Tomasz Marut oraz gościnnie prof. Magdalena Blum, mgr Szymon Atys i Adam Garnecki.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl