wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. X Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia
X Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia

cc

Już w niedzielę 4 marca startuje Międzynarodowy Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia „Inspiracje Flamenco Przenikanie Kultur” organizowany, już po raz dziesiąty, przez Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław-Krzyki. Od razu na wysokim „c”, bo podczas inauguracji wystąpią cenione w świecie gwiazdy flamenco. Festiwal potrwa do 10 marca.

Reklama

Flamenco z samego serca Hiszpanii

Taniec z charakterystycznym wybijaniem rytmu obcasami do niezwykle intensywnej i żywiołowej muzyki zna cały świat. We Wrocławiu zobaczymy wielkie hiszpańskie jego gwiazdy. Rosario Montoya ma pseudonim La Farruca odniszący się do odmiany flamenco. Artystka wywodzi się ze słynnego cygańskiego rodu i taniec ma we krwi. Obok niej na scenie Synagogi pod Białym Bocianem 4 marca wystąpi El Carpeta, rodowity sewilczyk, który flamenco wyssał z mlekiem matki...Rosario Montoyi, a miał szansę występować z najwybitniejszymi, w tym Paco de Lucią. Artystom będzie na scenie towarzyszył niewielki zespół wokalno-instrumentalny.

X Międzynarodowy Festiwal „Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje flamenco/Przenikanie Kultur”

X Międzynarodowy Festiwal „Sztuka Łączy Pokolenia Inspiracje flamenco/Przenikanie Kultur”

Koncert / Etniczna
Termin 4 marca 2018 18:00

Miejsce Synagoga Pod Białym Bocianem

Zobacz

Koncert, fiesta, warsztaty

Inauguracyjny wieczór z tancerzami flamenco to nie jedyna atrakcja Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia. Już 7 marca o 18.30 w sali Polskiego Radia przy Karkonoskiej wyjątkowy bezpłatny koncert „Flamenco jazz i muzyka świata” z udziałem tancerzy (taniec flamenco: Anna Patkiewicz, Agata Makowska;taniec orientalny: Anna Mendak-Czekaj „Samira”, taniec współczesny: Anna Szopa-Kimso) i muzyków (gitarzysta Michał Czachowski – indie & flamenco,Marcin Spera, Ireneusz Folusz, Maciej Posłuszny – flamenco & jazz, duet flamenco: śpiew Maria Światłoń, gitara Michał Krygowski; duet flamenco: śpiew Borja Soto, gitara Damian Kowaliński; grupy MDK-Krzyki: Fuerza Flamenca: Florentyna Cieślik, Ewa Krawczuk; Viento Del Flamenco; Chicas De Flamenco; Solitas).

Miejscem festiwalowych spotkań będzie, rzecz jasna, Księgarnia Hiszpańska „ELITE” przy ul. K. Szajnochy 5. Tam zaplanowano język hiszpański w rytmie flamenco dla dzieci od 6 do 9 lat (8 marca o 16.30), a po nich zajęcia flamenca na Dzień Kobiet o 18.00 (wstęp wolny).

Kończąca festiwal Fiesta Etno/Flamenco w Mleczarni 10 marca o 20.00 (wstęp wolny).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl