wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wywczas 2.0. Sąsiedzkie spotkania na wrocławskich osiedlach
Spacer sąsiedzki po Jagodnie fot. Jerzy Wypych
Spacer sąsiedzki po Jagodnie

Wywczas kojarzy się z latem, ale i czasem wolnym, dlatego projekt Wrocławskiej Fundacji Filmowej zaplanowano przede wszystkim na okres ferii albo weekendy, kiedy możemy się zrelaksować i...zadbać o sąsiedzkie relacje. Przygotowane przez WFF filmy, spotkania, koncerty, spacery i sąsiedzkie kolacje to zachęta, aby poznać wrocławskie osiedla i lepiej zintegrować ich mieszkańców. Zobaczcie atrakcje.

Reklama

Imprezy na trzech wrocławskich osiedlach

Wywczas po raz pierwszy wystartował latem ubiegłego roku, wówczas na kilku wrocławskich osiedlach, ale imprezy były pojedyncze. Zimą 2022 druga edycja projektu (nazwana Wywczas 2.0), już znacznie dłuższa od poprzedniej, została starannie przemyślana, skoordynowana, a działania przewidziano z myślą o trzech dużych obszarach miasta – Jagodnie, Tarnogaju i Nowym Dworze.

Większość atrakcji już wprawdzie za nami, ale można jeszcze z kilku skorzystać (m.in. spacer po Nowym Dworze), a mentalnie (i z kalendarzem w ręku) przygotować się na sąsiedzkie kolacje, które zaplanowano na wiosnę. Przekonajcie się, kiedy, jak i dlaczego warto poznać sąsiadów i wybrać się na film, spacer po osiedlu albo wspólny posiłek pod chmurką. 

Kolacje sąsiedzkie wiosną 2022

Kolacje pod chmurką to finał Wywczasu 2.0. – Będzie pokaz filmu, spotkanie, animacje i wspólna kolacja z lokalnymi dostawcami żywności – tłumaczy Agnieszka Smutek z projektu Wywczas 2.0. – Na danych osiedlach szukamy kawiarni, cukierni, restauracji, które wejdą do współpracy i przygotują coś dla swoich mieszkańców – dodaje Agnieszka Smutek.

Miejsca kolacji są jeszcze nieznane, ale kojarzone z aktywnością kulturalną na danym osiedlu. Kolacje będą nieodpłatne, wystarczy się zapisać (niekoniecznie na stronie Wrocławskiej Fundacji Filmowej, także w lokalnych CAL-ach). 

Poranek filmowy, spacer na Nowym Dworze

Najpierw poranek z filmem dla dzieci (w niedzielę 27 lutego o 11.00 film „Nawet myszy idą do nieba” w reż. Jan Bubenička, Denisy Grimmovej w Centrum Kultury Wrocław-Zachód, są jeszcze miejsca), potem (27 lutego, godz. 12.00, zbiórka przed siedzibą CK Wrocław-Zachód, są miejsca) zimowy spacer osiedlowy, który poprowadzi Albert Miściorak, kulturoznawca związany obecnie z WCRS'em.

Uwaga: spacer z Albertem Miściorakiem zostaje odwołany. Nowa data zostanie podana tak szybko jak to tylko możliwe. 

Przed nami jeszcze koncert w niedzielę 6 marca o godz. 18.00. W Centrum Kultury Wrocław-Zachód (przy Chociebuskiej 4-6) jazzmani, zagra Leszczyński/Lechki Quintet (są miejsca). Podczas wydarzenia można też wziąć udział w zbiórce charytatywnej, a pieniądze z zapieczętowanej puszki trafią na letnie półkolonie dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy "ISKIERKA" Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży z Nowego Dworu. Można też się dorzucić przez Internet. 

Sąsiedzka kolacja – 8 maja o 18.00. Miejsce poznamy wkrótce. 

Wywczas 2.0 – Nowy Dwór

Wywczas 2.0 – Nowy Dwór

Dla wszystkich / Inne / Eventy / Dla dzieci
Termin od 27 lutego 2022 do 6 marca 2022

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Jagodno – seans filmowy i wiosenna kolacja

Już we wtorek 1 marca możemy wybrać się nieodpłatnie na świetny włoski film w reż. Paolo Genovese – „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” (jedną z głównych ról gra Polka Kasia Smutniak), historia przyjaciół, którzy jedzą wspólnie kolację i rozpoczynają rozmowę o związkach, która stopniowo odsłania prawdę o kondycji zgromadzonych przy stole małżeństw i osób w związkach. Start o 18.00 w CAL-u „Dobre czasy na Jagodnie” przy ul. Sygnałowej 23. Wciąż trwają zapisy. Obowiązują obostrzenia sanitarne (trzeba mieć maseczkę).

Pokazowi towarzyszy spotkanie z dr Małgorzatą Kozubek z wrocławskiego kulturoznawstwa, która prowadzi badania związane z filmoterapią. – Zaplanowaliśmy rozmowę/dyskusję po filmie, podczas której porozmawiamy o tym, co zobaczyliśmy na ekranie, odnosząc się do naszych własnych doświadczeń – tłumaczy Agnieszka Smutek z Wrocławskiej Fundacji Filmowej.  

Kolacja sąsiedzka planowana na 14 maja na godz. 18.00. Miejsce poznamy wkrótce.

Wywczas 2.0 – Jagodno

Wywczas 2.0 – Jagodno

Dla wszystkich / Inne / Eventy / Dla dzieci
Termin od 1 marca 2022 do 4 marca 2022

Miejsce Sygnał do działania – Jagodno

Zobacz

Kolacja z sąsiadami na Tarnogaju

Zaplanowana na 15 maja na godz. 18.00 kolacja sąsiedzka nie ma jeszcze miejsca, ale warto podglądać stronę Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Wkrótce będzie znana lokalizacja. 

Wywczas 2.0 – Tarnogaj

Wywczas 2.0 – Tarnogaj

Inne / Eventy
Termin od 26 lutego 2022 do 5 marca 2022

Miejsce CAT Tarnogaj

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl