wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wydarzenia kulturalne we Wrocławiu po ukraińsku i po rosyjsku
krasnal Vincent we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne źródło zdjęcia: Wrocław Official/flickr
krasnal Vincent we Wrocławiu, zdjęcie ilustracyjne

Powstała interaktywna baza ukraińsko- i rosyjskojęzycznych wydarzeń kulturalnych – specjalnej odsłony kalendarium „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego”.

Reklama

Działająca w ramach Wrocławskiego Instytutu Kultury redakcja „Niezbędnika” zmapowała i zebrała w formie wygodnego w obsłudze, internetowego kalendarium, inicjatywy organizowane przez miejskie instytucje, organizacje pozarządowe i twórców niezależnych inicjatyw kulturalnych.

Kalendarium dostępne jest w trzech językach: po polsku, ukraińsku i rosyjsku.

Trafiły do niego zarówno wydarzenia organizowane po ukraińsku lub rosyjsku jak i takie, w których wzięcie udziału możliwe jest bez znajomości języka polskiego.

Są wśród nich projekty skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych – koncerty, pokazy filmowe i teatralne czy zwiedzania wystaw, ale też zajęcia językowe oraz aktywności prowadzone w świetlicach.

O interesującym projekcie można dowiedzieć się więcej przechodząc na zawarty w tabeli adres strony organizatora albo wpis o wydarzeniu w serwisie Wrocław Go.

Kalendarium „kultura dla Ukrainy” dostępne jest tutaj: wroc.city/kultura-dla-ua

Aktualnie znajduje się tam już niemal 60 bezpłatnych wydarzeń odbywających się we Wrocławiu do końca kwietnia – lista będzie jednak aktualizowana na bieżąco o kolejne projekty.

Organizujesz wydarzenie? Dopisz je do "Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego"

W każdej chwili można dołączyć do grona organizacji współtworzących specjalną odsłonę kalendarium „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego” – wystarczy w tym celu wypełnić dostępny online formularz. Dodatkowe informacje i odpowiedzi na pytania uzyskać można, wysyłając wiadomość na adres: [email protected].

„Wrocławski Niezbędnik Kulturalny” zadebiutował w 2017 roku jako jedyne tak obszerne wydawnictwo zawierające aktualne informacje o kulturalnym życiu Wrocławia. W każdym numerze czytelnicy mogli zapoznać się z ponad setką wydarzeń zgromadzonych w kalendarium oraz częścią publicystyczną: wywiadami, felietonami czy też nietypowymi przewodnikami po stolicy Dolnego Śląska.

Od 1 lutego wydawcą tego bezpłatnego magazynu został Wrocławski Instytut Kultury. Pierwsze miesiące pod nowym dachem to dla „Niezbędnika” czas przygotowań do premiery w odświeżonej odsłonie. Kolejny numer czasopisma ukaże się już w czerwcu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl