wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie Targi Dobrych Książek – w nowej, bogatszej formule
Wrocławskie Targi Dobrych Książek fot. www.wroclaw.pl cc
Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Na wrocławskim rynku wydarzeń literackich notujemy nową jakość. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które corocznie odbywają się na początku grudnia, łączą siły z Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony – odbywającymi się do tej pory na przełomie maja i czerwca. Obie imprezy zejdą się więc w jednym czasie i miejscu – od 5 do 8 grudnia w Hali Stulecia. 

Reklama

Włączenie Targów dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony do Wrocławskich Targów Dobrych Książek zaowocuje także szerszym programem spotkań literackich dla czytelników w każdym wieku i warsztatów edukacyjnych dla najmłodszych i młodzieży. Sprawi to, że grudniowe targi będzie można traktować jako, podsumowujący rok książki, festiwal literatury.

Po raz trzeci w kuluarach Hali Stulecia trwać będzie od 5 do 8 grudnia impreza towarzysząca WTDK – Targi Wszystkiego Dobrego, platforma prezentacji dla twórców polskiego designu, artystów i projektantów. 

Teraz Pióro Fredry jeszcze cenniejsze 

Wrocławskie Targi Dobrych Książek staną się jeszcze większym wydarzeniem literackim w skali kraju, niosąc ze sobą nowości, które z pewnością spodobają się wydawcom, walczącym o nagrody dla swoich publikacji – Edytorską Pióro Fredry i Edytorską Dobre Strony. Dojdzie bowiem w tej materii do swoistego równouprawnienia.

Podobnie jak wydawca-laureat Dobrych Stron, który otrzymywał nagrodę pieniężną z przeznaczeniem na wydanie kolejnej książki, w tym roku po raz pierwszy wydawca-laureat Pióra Fredry będzie mógł oprócz prestiżu cieszyć się również z nagrody finansowej.

Wysokość obu nagród to 20 tys. zł, ich fundatorem jest KGHM. 

Wydawcy poszukiwani do nagród edytorskich

Nowo powołane w tym roku jury, tradycyjnie nominuje do obu nagród po pięć tytułów – zostaną podane do publicznej wiadomości w listopadzie. Obecnie trwa przyjmowanie zgłoszeń do Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry i Nagrody Edytorskiej Dobre Strony oraz nabór wystawców na 28. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Jest na to czas do 31 października br. Szczegółowe informacje i regulaminy znajdują się na stronie organizatora – Wrocławskiego Domu Literatury.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl